Nie tylko umowa o pracę – zobacz jakie dochody akceptują pożyczkodawcy

Jeszcze niedawno osoba bez dochodu potwierdzonego umową o pracę mogła zapomnieć o jakiejkolwiek pożyczce. Coraz więcej ludzi pracuje jednak na nieco innych zasadach, dlatego pożyczkodawcy postanowili do akceptowalnych przez siebie źródeł zarobku włączyć także inne rodzaje dochodów. Sprawdź zatem, czy sposób w jaki zarabiasz na życie, pozwoli ci zdobyć dodatkową gotówkę w firmach pozabankowych.

Każdy z pożyczkodawców działających online jasno określa jakie formy osiągania dochodów bierze pod uwagę przy obliczaniu zdolności kredytowej klienta. Musisz jednak pamiętać, że to, co uznawane jest za dochód przez jedną firmę pożyczkową, w drugiej może być całkowicie nieakceptowalne. Aby ułatwić ci znalezienie instytucji pozabankowej odpowiadającej twoim możliwościom, przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych internetowych pożyczkodawców wraz z informacjami o dopuszczalnych źródłach dochodu. Oto ona:

Firma pożyczkowa Potwierdzenie dochodów Akceptowalne źródła dochodów
alfa kredyt niewymagane aplikacja Grosz Connect
cashper wymagane aplikacja Instantor
 credit.pl niewymagane aplikacja KontConnect
ekspres kasa niewymagane aplikacja Instantor
extraportfel wymagane aplikacja KontConnect
ferratum niewymagane niewymagane
filarum niewymagane niewyamagane
kredito24 niewymagane niewymagane
kobieta z kasa wymagane wymagane
lendon.pl niewymagane niewymagane
niewymagane niewymagane
netcredit niewymagane niewymagane
pandamoney.pl niewymagane niewymagane
pożyczkomat wymagane umowa o pracę, dzieło, umowa zlecenie, emerytura/renta, działalność gospodarcza
sms365 wymagane umowa o pracę, dzieło, umowa zlecenie, emerytura/renta, działalność gospodarcza
soho crdit niewymagane niewymagane
syner wymagane umowa o pracę, dzieło, umowa zlecenie, emerytura/renta, działalność gospodarcza
tani kredyt wymagane umowa o pracę, dzieło, umowa zlecenie, emerytura/renta, działalność gospodarcza
wonga niewymagane niewymagane
viasms.pl wymagane w przypadku niskiej zdolności kredytowej klienta wyciąg z konta bankowego
visset.pl wymagane w przypadku niskiej zdolności kredytowej klienta umowa o pracę, dzieło, umowa zlecenie, emerytura/renta, działalność gospodarcza
vivus.pl niewymagane niewymagane

Jak widzisz, internetowe firmy pozabankowe możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to pożyczkodawcy wymagający udokumentowania źródła dochodów osiąganych przez klienta, a druga to instytucje, które w ogóle nie potwierdzają czy klient osiąga jakiekolwiek przychody. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z nich.

Liczy się każdy rodzaj umowy

Pożyczkodawcy, którzy wymagają od klienta potwierdzenia swojego dochodu, zwykle akceptują każdy rodzaj zatrudnienia. O chwilówkę w takich firmach mogą więc ubiegać się wszystkie osoby pracujące na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia a także umowy o dzieło lub prowadzące własną działalność gospodarczą. Szanse na wsparcie finansowe od takich pożyczkodawców mają także emeryci i renciści - wystarczy tylko, że przedstawią odcinek emerytury lub renty z ostatniego miesiąca.

Inne źródła dochodu raczej nie są przez pożyczkodawców mile widziane. Aczkolwiek, niektóre firmy pożyczkowe są w stanie zaakceptować jako dochód np. alimenty otrzymywane na dziecko czy zyski z programu 500+.

Pożyczkodawcy mogą wymagać skanu dokumentów potwierdzających twoje dochody lub też skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą. Niektóre firmy dochód potwierdzają także przy pomocy wyciągu z konta bankowego bądź pisemnego zaświadczenia z miejsca pracy dostarczonego przez klienta.

Bez pytań o sposób uzyskiwania dochodu

Druga grupa pożyczkodawców w ogóle nie jest natomiast zainteresowana tym skąd bierzesz pieniądze na życie. We wnioskach pożyczkę w tych firmach czasami pojawia się pytanie o wysokość dochodu, ale sam pożyczkodawca nie wymaga realnego potwierdzenia podanych przez ciebie danych. Oznacza to, że w wyliczeniu swoich miesięcznych przychodów możesz wziąć pod uwagę wszystkie źródła z jakich otrzymujesz pieniądze, a więc np. alimenty czy zyski z wynajmu mieszkania. Firma pożyczkowa uwierzy Ci “na słowo” i podczas rozpatrywania wniosku o pożyczkę, będzie się sugerowała wyłącznie tym, co podałeś w swoim zgłoszeniu.

Część firm pożyczkowych zastrzega jednak, że w przypadku niskiej zdolności kredytowej klienta (ustalonej za pomocą informacji pochodzących z baz dłużników), czasami może zwrócić się do pożyczkobiorcy z prośbą o przedstawienie dokumentów potwierdzających uzyskiwane dochody. W takim przypadku liczą się jednak wyłącznie potwierdzone dochody, dlatego nie warto “koloryzować” informacji o swoich możliwościach finansowych, a we wniosku pożyczkowym należy podawać wyłącznie zyski, które jesteś w stanie udowodnić.

Podsumowując

Choć firmy pożyczkowe nie mają jednej ustalonej strategii co do weryfikacji dochodów klienta, tak naprawdę na pytanie o nasze miesięczne zyski musimy być przygotowani praktycznie zawsze, gdy składamy wniosek o pożyczkę. Czasami pytanie to pada już na początku wniosku, a czasami pożyczkodawca zada je nagle przed podjęciem ostatecznej decyzji o przyznaniu nam gotówki. Jeśli zatem nie chcesz tłumaczyć się ze swoich dochodów, wybierz nie tylko pożyczkodawce, który nie wymaga żadnych tego typu zaświadczeń, ale zadbaj także  swoją pozytywna historię kredytową. Kiedy pożyczkodawca zobaczy, że rzetelnie wywiązujesz się ze swoich zobowiązań finansowych, wszelkie pytania o twoje zarobki okażą się zbędne.

Twoja ocena
Katarzyna Gaweł

2
Dodaj komentarz

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Claudia Klein

Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże… Czytaj więcej »

Chisty Walton

Czy potrzebujesz pożyczki? Czy szukałeś gdzie uzyskać pożyczkę? Czy próbowałeś uzyskać pożyczkę? złóż wniosek teraz pod adresem? (christywalton355@gmail.com), jeśli chcesz uzyskać niedrogą pożyczkę. Pożyczka jest oferowana tutaj przy bardzo niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany.