banknot polski

Pożyczka bez konta bankowego. Jak szybko odebrać gotówkę?

Pożyczka z przelewem na konto to najszybsza opcja pozyskania pieniędzy. Choć dla pożyczkobiorców czas zwykle ma znaczenie, taka forma wypłaty nie zawsze im odpowiada. Firmy pozabankowe zaczęły zatem stawiać także na inne metody przekazu środków. Dostępne rozwiązania powinny spełnić oczekiwania każdej grupy klientów.

Posiadanie konta bankowego jest jednym z głównych wymogów firm pozabankowych. To właśnie ono służy do weryfikacji klienta, a po pozytywnie rozpatrzonym wniosku, trafia na nie przyznana pożyczka.

Nie każdy pożyczkobiorca posiada jednak konto osobiste. Część osób korzysta także z rachunków wspólnych np. ze współmałżonkiem, co zaspokaja ich wszystkie bieżące potrzeby. Niekiedy klient firmy pozabankowej zwyczajnie nie chce, aby pieniądze trafiły na jego rachunek przez co pożyczka pozabankowa jest poza jego zasięgiem.

Na szczęście, coraz więcej firm pożyczkowych rozpoznaje ten problem i nie chcąc odsyłać klientów z kwitkiem, daje możliwość wypłaty gotówki także w inny sposób. Zobacz jakie rozwiązania masz do wyboru!

Gdzie po pożyczkę bez konta bankowego?

Pożyczkę bez konta bankowego znajdziesz w następujących firmach:

Nie w każdej z wyżej wymienionych firm opcja wypłaty gotówki w sposób inny niż przelew na konto wygląda identycznie. Czasami pieniądze będzie można odebrać na podstawie czeku Giro, innym razem przedstawiciel pożyczkodawcy dostarczy nam je osobiście do domu.

O szczegółach wypłaty pożyczki bez konta bankowego w poszczególnych firmach piszemy poniżej.

Jak odebrać pieniądze z pożyczki?

Na podstawie czeku GIRO

wypisywanie czekuWypłatę pożyczki w formie czeku GIRO stosują takie marki jak Ekredycik i Takto. Wspomniany czek dostarcza do klienta kurier. Obowiązkiem kuriera jest także potwierdzenie tożsamości pożyczkobiorcy na podstawie dowodu osobistego. Chodzi o to, aby pieniądze nie trafiły w niepowołane ręce.

Sam czek jest możliwy do zrealizowania praktycznie zaraz po wydaniu pozytywnej decyzji przez pożyczkodawcę. Na jego wykorzystanie mamy natomiast około siedmiu dni.

Otrzymany od pożyczkodawcy czek można zrealizować w okienku Banku Pocztowego. W tymże banku dokonujemy również późniejszej spłaty naszego zobowiązania

W oddziale firmy

W KredytOk pieniądze możemy odebrać w każdym stacjonarnym punkcie tej firmy. Wystarczy wypełnić formularz, podając swój numer telefonu.

Konsultant pożyczkodawcy oddzwoni pod wskazany numer i ustali dogodne dla obu stron spotkanie. Podczas wizyty w placówce firmy dopełnisz wszystkich formalności i odbierzesz gotówkę.

Od przedstawiciela firmy

W Provident możesz wybrać opcję pożyczki z obsługą domową. Oznacza to, że wszelkich formalności dopełnisz podczas spotkania z przedstawicielem firmy, który zjawi się pod podanym przez ciebie adresem.

Podczas tego spotkania otrzymasz także kwotę, o którą wnioskowałeś. W dniu wyznaczonym na spłatę zobowiązania, przedstawiciel marki Provident osobiście zjawi się u ciebie po odbiór pieniędzy.

Podsumowując

  1. Jeśli nie posiadasz konta bankowego lub z określonych przyczyn nie chcesz przelewać na nie środków z pożyczki, możesz skorzystać z firm oferujących odbiór gotówki w inny sposób.
  2. Na rynku działają także pożyczkodawcy, którzy potrzebują numeru  konta bankowego jedynie do potwierdzenia twojej tożsamości. Pożyczkę możesz natomiast odebrać w inny sposób. Taką politykę stosują np. takie marki jak Aasa czy Gotówka Natychmiast.
  3. Pamiętaj, że w przypadku pożyczki z obsługa domową trzeba liczyć się z nieco wyższymi kosztami niż w przypadku standardowych ofert.
5 (100%) 1 głosów
Katarzyna Gaweł

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o