pożyczka dla bezrobotnych

Pożyczka dla bezrobotnych. Gdzie najszybciej znajdziesz pieniądze?

W banku osoba bez stałego zatrudnienia może liczyć na wsparcie finansowe. W firmach pożyczkowych na szczęście jest zupełnie inaczej. Jeśli więc potrzebujesz gotówki, ale nie możesz wykazać się żadnym dokumentem potwierdzającym regularny dochód, ich propozycja jest dla ciebie. Zobacz, co instytucje chwilówkowe są w stanie zaoferować osobom bezrobotnym.

Każda firma pożyczkowa zobowiązania jest do kontroli zdolności kredytowej klienta. Jeśli więc we wniosku pożyczkowym skłamiesz na temat twojego statusu zawodowego, prawda i tak bardzo szybko ujrzy światło dziennie. Lepiej zatem od początku być przyznać się do braku zatrudnienia. Taka deklaracja nie skreśla bowiem szans na pożyczkę. Mimo, że twoja zdolność kredytowa jest niewystarczająca, firmy pożyczkowe skłonne są pożyczyć ci nawet dwadzieścia pięć tysięcy złotych. Wniosek o pożyczkę śmiało możesz więc złożyć w takich instytucjach jak Ferratum czy Rapida Money.

Zapewne zastanawiasz się dlaczego niektóre marki pozabankowe chętnie przychylą się do twojego wniosku pożyczkowego, podczas gdy inni pożyczkodawcy odrzucają go już na wstępie. Otóż, w instytucjach tych stosowane są dodatkowe metody zabezpieczające firmę przed ewentualną stratą pożyczonych ci środków. Udostępniając pieniądze osobie bez pracy pożyczkodawca ponosi bowiem spore ryzyko.

A jakie dokładnie zabezpieczenia stosują pożyczkodawcy? Najczęściej są to:

  • poręczenie pożyczki przez osobę trzecią,
  • wybór gwaranta instytucjonalnego,
  • pożyczka pod zastaw.

Przypatrzmy się bliżej każdemu z tych rozwiązań.

Pożyczka z poręczeniem

podpisywanie dokumentówWybierając taką ofertę musisz wskazać osobę, która w przypadku twoich problemów ze spłatą pożyczki weźmie na swoje barki ciężar spłaty zobowiązania. Innymi słowy, jeśli nie zwrócisz na czas pożyczki, bądź pojedynczej raty, firma po pieniądze przyjdzie poręczyciela. Niestety, rola żyranta w naszym społeczeństwie nie kojarzy się zbyt dobrze. Dlatego znalezienie odpowiedniej osoby może być wyzwaniem. Nie oznacza to jednak, że jest to całkowicie niemożliwe.

Pożyczka z gwarantem instytucjonalnym

Jeżeli nie znajdziesz poręczyciela na własną rękę, firma pożyczkowa może zrobić to za ciebie. Część instytucji pozabankowych współpracuje bowiem z innymi firmami, które mogą poręczyć twoją pożyczkę. W przypadku problemów ze spłatą, instytucja pełniąca rolę gwaranta wyrówna twój dług u pierwotnego pożyczkodawcy. Od tego momentu pieniądze będziesz więc winien swojemu gwarantowi i to zanim ustalisz nowe warunki spłaty.

Może Cię jeszcze zainteresować: Konsolidacja chwilówek - jak to działa?

Pożyczka pod zastaw

Jeśli szukasz pożyczki dla bezrobotnych, dobrym wyjściem może okazać się pożyczka pod zastaw np. samochodu. Zastawiony przedmiot

samochód pod zastaw

stanowi w tym przypadku zabezpieczenie dla pożyczkodawcy - jeśli przestaniesz obsługiwać swoje zobowiązanie, firma pożyczkowa będzie mogła przejąć go na poczet spłaty długu.

Oczywiście w tej sytuacji wszystko musi odbyć się zgodnie z prawem. Jeśli więc przykładowo, bierzesz pożyczkę pod zastaw samochodu, zanim otrzymasz pieniądze musisz ustanowić firmę pożyczkową współwłaścicielem swojego pojazdu i dokonać odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym. Niestety, ten rodzaj pożyczek związany jest z szeregiem dodatkowych formalności. Więcej na ten temat piszemy w artykule pt. “Pożyczki pod zastaw samochodu - alternatywa dla chwilówek?”.

Pożyczka dla bezrobotnych - czy to się opłaca?

Osoby bez stałego zatrudnienia, które potrzebują szybko pożyczyć pieniądze mają trzy drogi do wyboru. Zanim jednak sięgniesz po któreś z proponowanych rozwiązań, warto zastanowić się czy to faktycznie najlepsze wyjście. Pożyczkę prędzej czy później trzeba będzie spłacić. Przemyśl więc skąd weźmiesz na to odpowiednie środki.

Pożyczaj dopiero wtedy, gdy masz pewność, że spłata pożyczki w terminie będzie w stu procentach realna. Strategia “jakoś to będzie” jest bardzo ryzykowna i może doprowadzić do jeszcze przykrych konsekwencji finansowych. Bądź więc ze sobą szczery i trzeźwo oceń swoje perspektywy. Tylko wtedy pożyczanie pieniędzy będzie całkowicie bezpieczne.

Sprawdź ranking darmowych pożyczek

4.2 (84.44%) 9 głosów
Katarzyna Gaweł

2
Dodaj komentarz

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pożyczka z ANNA CHROMA

Czesc przyjaciele
Nazywam sie TERESA ZAJAK
Jesli potrzebujesz pilnego kredytu
Zaprosilem cie do skontaktowania sie z ANNA CHROMA
I nie bedziesz rozczarowany
To tylko sugestia
Mam pozyczke w wysokosci 130 000 Zl
dzieki temu wspanialemu czlowiekowi
Aby uzyskac wiecej informacji
Odpowiedz mi krótka wiadomoscia
Lub skontaktuj sie ze swoim pozyczkodawca
annachroma1949@gmail.com
skontaktuj sie z moim adresem e-mail:
teresazajac133@gmail.com
Autorzy ANNA CHROMA
Bedziesz mial rozwiazania dla wszystkich swoich problemów
Potwierdzam to
Jesli nie potrzebujesz pozyczki
Wiec poinformuj swoja rodzine i przyjaciól

dziekuj

STEVE KNIGHT

Witam Panie i Panowie. Witamy w NoviCap Financial Service Provider. Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb. NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com || lub Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819 O NOVICAP NoviCap, założona… Czytaj więcej »