młody człowiek

Pożyczka dla młodych. Łatwiejsza niż myślisz!

Firmy pozabankowe działające online chętnie pożyczają pieniądze osobom młodym. W większości z nich chwilówkę można wziąć już od 18 lat. Co więcej, młody klient wcale nie musi bać się zaostrzonej procedury wnioskowania. Każda firma pożyczkowa samodzielnie ustala kryterium wiekowe dla swoich potencjalnych klientów. Spora grupa pożyczkodawców dopuszcza do swoich usług wszystkie osoby, które ukończyły osiemnasty rok życia. Zwykle są to firmy, które nie wymagają od klienta jakichś dodatkowych zaświadczeń o zatrudnieniu. Często wierzą mu na słowo, że dochód, który wskazał we wniosku pożyczkowym jest jego rzeczywistym miesięcznym zyskiem, czerpanym z różnorakich źródeł. W przypadku takich pożyczek jedynym wymaganym dokumentem bywa zazwyczaj dowód osobisty. Pożyczkę od 18 lat znajdziesz w następujących firmach: [sowa_lista_ofert typ_oferty="c" limit="999" sort="moneyman,halopozyczka,polozyczka"] Inne instytucje pozabankowe zdecydowały się przesunąć wiek młodego klienta nieco wzwyż - do 20-21 lat. Powodów takiej decyzji może być kilka. Zwykle są totakie argumenty jak brak jakiejkolwiek historii kredytowej czy też brak stałego źródła utrzymania. Osoby powyżej dwudziestego roku życia często już pracują na stałe bądź uczą się i czerpią dochody z prac dorywczych lub stypendium. Tym samym mają odpowiednie środki pozwalające im nie tylko pożyczać, ale i terminowo regulować swoje zobowiązania. Pożyczkę od 20 lub 21 lat można zatem znaleźć w poniższych firmach: [sowa_lista_ofert typ_oferty="c" limit="999" sort="lendon,wandoo,netcredit"]

Jak wziąć pożyczkę dla młodych?

Procedura wnioskowania o pożyczkę dla młodych jest dokładnie taka sama jak w przypadku klientów w innej kategorii wiekowej.
  1. W pierwszej kolejności należy wybrać kwotę i okres spłaty pożyczki.
  2. Następnie dokonujemy rejestracji na stronie pożyczkodawcy (jeśli składamy wniosek o pożyczkę po raz pierwszy w danej firmie) i wypełniamy formularz pożyczkowy.
  3. Aby prawidłowo przejść proces wnioskowania należy wypełnić wszystkie wymagane przez pożyczkodawcę pola.
  4. Pożyczkodawca zwykle pyta także o dane osobowe młodego klienta, jego adres i sytuację finansową. Deklarując wysokość miesięcznego dochodu warto wziąć pod uwagę środki czerpane ze źródeł takich jak: stypendium, dorywcze zlecenia, programy socjalne itp. Ważne jest także, abyśmy potrafili taki dochód udokumentować.
  5. Po zapoznaniu się z dokumentami udostępnionymi przez pożyczkodawcę i akceptacji wymaganych zgód, możemy jednym kliknięciem złożyć wniosek o pożyczkę.
  6. O decyzji w sprawie złożonego wniosku firma poinformuje nas drogą elektroniczną.

O czym pamiętać zaciągając pożyczkę dla młodych?

Decydując się na taki krok trzeba przede wszystkim przeanalizować swoje możliwości finansowe, zrobić zestawienie dochodów i wydatków oraz ocenić, czy posiadanych środków wystarczy zarówno na bieżące potrzeby, jak i na spłatę pożyczki. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdzie spłata zobowiązania w terminie okaże się ponad nasze siły. Młodzi klienci firm pozabankowych powinni także dokładnie porównać dostępne oferty pożyczek nie tylko pod kątem kosztów, ale także innych parametrów. Przed złożeniem wniosku warto zatem sprawdzić, czy mieścimy się w kategorii wiekowej pożyczkodawcy i spełniamy inne wymagane przez niego warunki. Przeprowadzając wcześniej taką analizę, nie stracimy czasu na wypełnianie wniosku w firmie, gdzie nasze szansę na pożyczkę od początku są bliskie zeru.
Twoja ocena
Katarzyna Gaweł

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o