wypełnianie wniosku o pożyczkę

Pożyczka na 0%. Tutaj ją znajdziesz!

Pożyczka na 0% może wydawać jedynie sprytnym chwytem reklamowym. Tymczasem, w firmach pozabankowych to realna oferta, która pozwala zyskać dodatkowe środki finansowe bez konieczności ponoszenia kosztów z tego tytułu. Sprawdzamy jak działają takie rozwiązania i gdzie szukać możliwości pożyczenia pieniędzy za darmo.

Politykę pożyczki na 0% firmy pozabankowe praktykują od dobrych kilku lat. Darmowe oferty stały się sztandarowym produktem tego sektora, za pomocą którego marki pożyczkowe próbują zjednać sobie kolejnych klientów.

O co chodzi w pożyczaniu za darmo?

A na czym dokładnie polega idea pożyczek na 0%? Otóż, jest to propozycja skierowana do osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z usług danego pożyczkodawcy. Wybierając takie rozwiązanie, klient nie ponosi kosztów związanych z pożyczeniem pieniędzy - innymi słowy, zwraca wyłącznie tyle, ile pożyczył, bez dodatkowych opłat w postaci odsetek czy prowizji.

Oczywiście, jak w przypadku każdej promocji, także i tutaj obowiązują pewne zasady. Aby uniknąć opłat za pożyczenie pieniędzy trzeba nie tylko być nowym klientem danej firmy, ale także oddać na pieniądze zgodnie z terminem określonym w umowie. Jeśli pożyczkobiorca spóźni się ze spłatą zobowiązania, firma może naliczyć mu odsetki karne za każdy dzień zwłoki - to z kolei oznacza, że pożyczka przestanie być darmowa.

Charakterystyka pożyczek na 0%

Darmowe oferty dotyczą pożyczek krótkoterminowych, z okresem spłaty po 30 bądź 60 dniach. Bez opłat pożyczyć można najczęściej kwoty do 3 000 zł, choć firmy pożyczkowe nieustannie zwiększają limit darmowej gotówki dla nowych klientów.

O pożyczkę na 0% najłatwiej wnioskować online. Wystarczy wybrać odpowiednie parametry zobowiązania (kwotę i okres spłaty), a następnie wypełnić formularz rejestracyjny podając swoje podstawowe dane osobowe, finansowe i adresowe. Pożyczkodawcy wymagają także potwierdzenia tożsamości wnioskującego. Zabieg ten ma na celu wyeliminowanie sytuacji, kiedy ktoś zaciąga pożyczkę na czyjeś dane. Tożsamość potwierdza się zazwyczaj albo za pomocą przelewu symbolicznego grosza albo przy użyciu specjalnej aplikacji weryfikacyjnej.

Po pozytywnej weryfikacji klienta, firma pożyczkowa przechodzi do rozpatrzenia wniosku. Jeśli złożony wniosek uzyska aprobatę, pieniądze zostaną przelane na rachunek klienta wskazany w procesie rejestracji. Otrzymane pieniądze klient może natomiast przeznaczyć na dowolny cel.

Gdzie wziąć pożyczkę na 0%?

Pożyczkę na 0% można mieć nawet w kilkanaście minut. Uproszczona procedura wnioskowania i minimum formalności sprawiają, że klient nie musi zbyt długo czekać na wypłatę gotówki. Aktualnie pożyczki na 0% oferują takie firmy jak:

[sowa_lista_ofert typ_oferty="c" limit="999" sort="extraportfel,moneyman,lendon,kuki,filarum"]

Jak wybrać pożyczkę na 0%?

Choć każda pożyczka na 0% pozbawiona jest kosztów, w wyborze odpowiedniej oferty warto zwrócić uwagę także na inne parametry, takie jak:

  • dopuszczalny wiek pożyczkobiorcy,
  • sprawdzane bazy dłużników,
  • wymagane dokumenty,
  • formy wypłaty gotówki.

Każdy pożyczkodawca określa przedział wiekowy swoich klientów. Na kwestię tę szczególną uwagę powinny zatem zwrócić osoby młode i seniorzy. Nie zawsze będą oni bowiem mieścili się w “widełkach” wiekowych ustalonych przez firmę pożyczkową, co sprawi, że złożony przez nich wniosek zostanie automatycznie odrzucony.

Bazy dłużników natomiast, mogą stanowić problem dla osób, które borykają się z problemami finansowymi. Negatywne wpisy w takich rejestrach często przyczyniają się do odrzucenia wniosku o pożyczkę.

Choć do wzięcia pożyczki na 0% wystarczy zwykle dowód osobisty, niektóre firmy wymagają także dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o regularnym wynagrodzeniu. Wybierając ofertę pożyczki, klient powinien zastanowić się, czy jest w stanie spełnić takie warunki.

Nie bez znaczenia jest także forma wypłaty gotówki. Jak już wspomnieliśmy, pożyczkodawcy zwykle przelewają pieniądze na rachunek klienta. Jeśli jednak z jakichś względów pożyczkobiorca wolałby tego uniknąć, powinien wybrać propozycję pożyczki z opcją odbioru gotówki na poczcie.

Porównanie podstawą dobrego wyboru

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę warto zatem zastanowić czy będę w stanie spełnić wszystkie warunki danego pożyczkodawcy. Jeśli nie, składanie wniosku w takiej firmie będzie jedynie stratą czasu. Wybór konkretnej marki powinien natomiast zostać poprzedzony gruntowna analizą szczegółów każdej z proponowanych ofert.

Choć perspektywa pożyczenia pieniędzy za 0% wydaje się bardzo kusząca, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy za miesiąc bądź dwa będę w stanie zwrócić takie zobowiązanie. Tylko wtedy pożyczanie pieniędzy za darmo przyniesie oczekiwane korzyści.(kg)

Twoja ocena
Katarzyna Gaweł

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o