podpisywanie dokumentów

Pożyczka na dowód przez internet – sprawdź jakie to proste!

Choć “pożyczka na dowód” to slogan do którego zdążyliśmy przywyknąć, w rzeczywistości jest to także jedno z szybszych rozwiązań finansowych w przypadku braku gotówki. Dowód osobisty posiada przecież każdy pełnoletni obywatel naszego kraju, dlatego zdobycie pożyczki wyłącznie na jego podstawie powinno pomóc tysiącom Polaków w potrzebie. Sprawdźmy więc, jak działanie tego typu pożyczek wygląda “od kuchni”.

Obszar pożyczek online rozwija się bardzo dynamicznie. Nikt nie ma już chyba wątpliwości, że w przypadku nagłej potrzeby gotówkowej to właśnie to rozwiązanie najszybciej zapewni nam środki finansowe. Wystarczy, że posiadamy urządzenie z dostępem do internetu, a wniosek pożyczkowy możemy złożyć w każdej chwili - bez względu na porę dnia czy miejsce przebywania (o ile jest to obszar państwa polskiego). Całość zajmie nam raptem kilka minut.

Na popularność pożyczek internetowych wpływa jednak nie tylko szybkość czy prostota ich działania. Duże znaczenie mają także wymagania stawiane przez pożyczkodawców - a te w rzeczywistości są bardzo niewielkie. Oprócz odpowiedniej zdolności kredytowej, firmom pożyczkowym wystarczy jedynie skan naszego dowodu osobistego. Niekiedy nawet i ten wymóg bywa jednak spłycany i pożyczkodawca zadowala się wyłącznie danymi z tego dokumentu, podanymi przez nas we wniosku pożyczkowym. A jakie dokładnie informacje będziemy musieli ujawnić? Odpowiedź na to pytanie nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem.

Sprawdź jakie są niezbędne dokumenty do wzięcia pożyczki.

Pożyczka na dowód przez internet, czyli co chce wiedzieć pożyczkodawca?

Udostępnienie informacji z dokumentu tożsamości może u niektórych zrodzić opór. Z każdej strony dobiegają nas przecież głosy nawołujące do chronienia swoich prywatnych danych. A jeśli dodatkowo mamy komuś oddać kopie dowodu osobistego, nasza obawa staje się jeszcze większa.

Wybierając uczciwego pożyczkodawcę, nie mamy jednak powodu do strachu. Wręcz przeciwnie, podane przez nas informacje są potrzebne do prawidłowego zweryfikowania naszej tożsamości i uniemożliwienia zaciągnięcia pożyczki na czyjeś nazwisko. Wypełniając wniosek pożyczkowy, oprócz imienia i nazwiska będziemy musieli podać również numer dokumentu tożsamości oraz nasz numer pesel. Pożyczkodawca zapyta także o nasz adres do korespondencji.

Na samym zadeklarowaniu danych się jednak nie kończy. Jeśli pożyczkodawca nie poprosi nas o wykonanie skanu dowodu osobistego, to i tak będziemy musieli potwierdzić naszą tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Oznacza to, że z naszego osobistego konta bankowego będzie trzeba przelać na rachunek pożyczkodawcy symboliczną kwotę (najczęściej w wysokości 1 grosza).

Jaki efekt ma przynieść takie działanie? Otóż, otrzymując przelew z naszego konta pożyczkodawca może sprawdzić, kto jest jego nadawcą. Jeśli dane właściciela rachunku zgadzają się z tymi, które widnieją we wniosku pożyczkowym oznacza to, że zarówno przelew jak i wniosek były działaniem jednej osoby. Nasza tożsamość zostanie więc zweryfikowana pozytywnie, a złożony formularz trafi do rozpatrzenia.

Pożyczka na dowód przez internet - czy to jest bezpieczne?

Jak już zaznaczyliśmy wcześniej, w przypadku współpracy z uczciwymi pożyczkodawcami nasze dane są całkowicie chronione. Witryny firm pozabankowych działających online posiadają specjalne zabezpieczenia, dzięki którym podane przez nas informacje z pewnością nie dostaną się w niepowołane ręce. Jak jednak odróżnić pożyczkodawcę o uczciwych zamiarach od tego, który chce działać jedynie na naszą szkodę? Najlepiej firmy pożyczkowej poszukać za pomocą specjalnych porównywarek internetowych. Ranking aktualnych pożyczek na dowód przez internet znajduje się także w naszym serwisie:

Zobacz, gdzie dostaniesz pożyczkę na dowód przez internet

Wszyscy prezentowani przez takie serwisy pożyczkodawcy to sprawdzone marki, które w większości należą do Związku Firm Pożyczkowych. Działają one na jasnych zasadach, których podstawę stanowi Ustawa o Kredycie Konsumenckim a także założenia tzw. ustawy antylichwiarskiej. O uczciwość takich instytucji można więc być spokojnym.

Pożyczki na dowód przez internet - co jeszcze warto wiedzieć?

Choć instytucje pozabankowe oferujące pożyczki na dowód przez internet zwykle nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów, może zdarzyć się, że zostaniemy poproszeni o przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego regularny dochód. Pamiętajmy, że potwierdzeniem naszego dochodu może być zarówno dokument wydany przez pożyczkodawcę, jak i np. wyciąg z banku z ostatnich kilku miesięcy.

O tego typu zaświadczenia pożyczkodawca może zapytać w przypadku wątpliwości do do naszych możliwości finansowych powstałych po przeprowadzeniu analizy zdolności kredytowej. W większości przypadków pożyczkodawca poprosi nas jednak o podanie wysokości naszych miesięcznych dochodów we wniosku, ale nie będzie wymagał potwierdzenia zadeklarowanego stanu rzeczy.

Wnioskując o pożyczkę na dowód przez internet, nie zapominajmy również, że wymagane potwierdzenie tożsamości za pomocą przelewu możemy wykonać wyłącznie z konta, którego jesteśmy jedynym właścicielem. Transakcje z innych rachunków będą automatycznie odrzucane.

Dodatkowo, aby otrzymać pożyczkę niezbędny będzie nam telefon oraz adres mailowy. Brak tych form kontaktu może uniemożliwić nam złożenie wniosku i zdobycie potrzebnych pieniędzy. Zadbajmy więc wcześniej o dostęp do takich rozwiązań, a na własnej skórze przekonamy się, że zdobycie pożyczki na dowód przez internet jest dziecinnie proste.(kg)

5 (100%) 3 głosów
Katarzyna Gaweł

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chisty Walton

Czy potrzebujesz pożyczki? Czy szukałeś gdzie uzyskać pożyczkę? Czy próbowałeś uzyskać pożyczkę? złóż wniosek teraz pod adresem? (christywalton355@gmail.com), jeśli chcesz uzyskać niedrogą pożyczkę. Pożyczka jest oferowana tutaj przy bardzo niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany.