kobieta szukająca pożyczki na działalność gospodarczą

Pożyczka na działalność gospodarczą. Wymagania

Osoba ubiegająca się o pożyczkę na działalność gospodarczą musi spełniać określone wymagania. Jakie? O tym przeczytasz w poniższym artykule!

Osoby, które podjęły się założenia firmy, często potrzebują pożyczki na swoją działalność gospodarczą. Pomimo że miały pieniądze, aby rozkręcić interes, w pewnym momencie może okazać się, że brakuje im środków finansowych na:

 • wyposażenie lub sprzęt biurowy,
 • zatrudnienie nowych pracowników,
 • zakup towarów,
 • wynajęcie nowych powierzchni biurowych czy
 • rozwój technologiczny.

Pożyczka zaciągnięta na działalność gospodarczą pomoże im pokonać te trudności.

Jednak zanim bank czy inna instytucja finansowa udzieli pożyczki, musi zweryfikować jej zasadność. Jak zatem pożyczkodawcy oceniają wnioski osób prowadzących własny interes?

Pożyczka na działalność gospodarczą a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to wyznacznik dla możliwości udzielenia produktu finansowego danej osobie czy firmie. Aby ją określić, pożyczkobiorcy przeprowadzają analizę kredytową.

Badane są m.in.:

 • wyniki finansowe firmy,
 • aktywne zadłużenia,
 • aktywa,
 • źródła pozyskiwania finansów
 • czy plany na rozwinięcie działalności.

Młode firmy mają często problem z uzyskaniem pożyczki. Z czego to wynika? Pożyczkodawcy są nieufni, ponieważ co 3. firma z sektora MŚP upada w ciągu pierwszego roku działalności. To najtrudniejszy okres, ponieważ wtedy przedsiębiorcy zdobywają pierwszych klientów i formują struktury. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają określonego minimum czasu prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli pożyczkodawca w wyniku analizy kredytowej stwierdzi, że przedsiębiorca ma zdolność kredytową, jest szansa na akceptację wniosku pożyczkowego.

Dokumenty potrzebne do uzyskania pożyczki na firmę - co przygotować?

Wniosek o pożyczkę na działalność gospodarczą wymaga dołączenia odpowiednich dokumentów. Osoby fizyczne powinny dostarczyć zazwyczaj:

 • zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (wydruk z CEIDG)
 • zaświadczenie o REGON (wydawane przez Urząd statystyczny do 7 dni roboczych od złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia)
 •  Zaświadczenie o NIP (wydawane przez Urząd Skarbowy)

Spółka cywilna wnioskująca o pożyczkę powinna dodatkowo dostarczyć umowę spółki. W przypadku spółek osobowych i handlowych oprócz zaświadczeń o REGON i NIP potrzebne będą także odpis z KRS i umowa lub status spółki.

W zależności od formy opodatkowania, pożyczkobiorcy będą także dołączać do wniosku dokumenty finansowe takie jak PIT-36/PIT-36L, tabele amortyzacyjne, wyciągi z rachunków bankowych firmy itp.

Gdzie pożyczyć?

Czy pożyczkę na działalność gospodarczą można zaciągnąć na rynku pozabankowym? Owszem, banki nie mają monopolu na pożyczki dla biznesu. Oto 3 firmy, w których możesz ubiegać się o pieniądze na cele związane z rozwojem swojej działalności gospodarczej!

 1. Visset- Visset ma ofertę skierowaną do klientów biznesowych.
  1. Gotówka w obrocie to oferta od 2 000 zł do 12 000 zł na 6 miesięcy
  2. Gotówka na szybko - od 2 000 zł do 5 000 zł na 1 miesiąc
 2. Biznes Ratka - od 1 000 zł do 20 000 zł na 1 do 36 miesięcy
 3. Ascot Finance - pożyczki zaczynają się od 50 000 zł na okres od 1 miesiąca do 3 lat

Każdy pożyczkodawca może inaczej sformułować wymagania. Warto, abyś dokładnie zapoznał się z ofertą firmy, do której będziesz wysyłać wniosek pożyczkowy.

Twoja ocena

4
Dodaj komentarz

4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Linda Mark

JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMY Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, chcą tylko twojego pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona,… Czytaj więcej »

pożyczka z ANNA CHROMA

Czesc przyjaciele
Nazywam sie TERESA ZAJAK
Jesli potrzebujesz pilnego kredytu
Zaprosilem cie do skontaktowania sie z ANNA CHROMA
I nie bedziesz rozczarowany
To tylko sugestia
Mam pozyczke w wysokosci 130 000 Zl
dzieki temu wspanialemu czlowiekowi
Aby uzyskac wiecej informacji
Odpowiedz mi krótka wiadomoscia
Lub skontaktuj sie ze swoim pozyczkodawca
annachroma1949@gmail.com
skontaktuj sie z moim adresem e-mail:
teresazajac133@gmail.com
Autorzy ANNA CHROMA
Bedziesz mial rozwiazania dla wszystkich swoich problemów
Potwierdzam to
Jesli nie potrzebujesz pozyczki
Wiec poinformuj swoja rodzine i przyjaciól

dziekuj

Leroy Norman

CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI? JEŚLI TAK, wyślij e-mail na adres Leroynormanfirm@gmail.com
: DZIŚ DLA TWOJEJ KREDYTU JESTEŚMY DO TWOJEJ usługi

Wioletta Ewa

Jestem Ewa, chcę szybko podziękować wszystkim wspaniałemu pożyczkodawcy, który był w stanie pomóc mi z pożyczką po tym, jak oszukano mnie przez wielu fałszywych pożyczkodawców w Internecie, rozpaczliwie potrzebowałem pożyczki, aby dokończyć moją niedokończoną sprawę projekt i wpadłem w niepowołane ręce, nie zdając sobie z tego sprawy i sprawili, że straciłem ciężko zarabiać pieniądze, dopóki nie spotkałem wiarygodnej kobiety Pani Jorge Grace, z którą skontaktowałem się w jej firmie przez przyjaciela, któremu pomogła, Mogli też udzielić pożyczki w wysokości 20000 euro a teraz jestem z powrotem na nogach. Proszę, jeśli jesteście w takiej samej trudnej sytuacji, jak ja wcześniej, uprzejmie… Czytaj więcej »