polskie banknoty i monety

Pożyczka na raty bez dochodów – czy warto?

Kiedy pilnie potrzebujemy dodatkowej gotówki, zwykle rozważamy różne możliwości jej zdobycia. Najszybszym rozwiązaniem w takich przypadkach bywa zwykle pożyczka w firmach pozabankowych. Co jednak w przypadku, kiedy potrzebujemy pożyczyć większą kwotę, ale jednocześnie nie możemy pochwalić się stałymi dochodami? W firmach pozabankowych polityka wobec takich klientów bywa bardzo zróżnicowana.

Spis treści:

Pożyczkodawca, który oferuje ci gotówkę praktycznie od ręki i nawet nie zapyta o wysokość czy regularność dochodów, powinien wzbudzić twoje podejrzenia. Niestety, na rynku finansowych działa wiele pseudo firm pozabankowych, które zamiast pomagać klientom, chcą jedynie wycisnąć z nich przysłowiowy „ostatni grosz”. Rzetelni pożyczkodawcy zawsze sprawdzają jak wygląda Twoja zdolność kredytowa. Pożyczka na raty bez dochodów nie jest zatem u nich możliwa.

Ryzyko biznesowe

Dlaczego tak się dzieje? Banki i inne instytucje finansowe, chronią twój oraz własny biznes. Analizują zatem jak wiarygodnym pożyczkobiorcą jesteś. We wnioskach pożyczkowych proszą o podanie wysokości dochodów, informacji o zatrudnieniu czy aktualnych zobowiązaniach (np. rachunkach, alimentach, ratach innych pożyczek itp.). Jeśli instytucje finansowe korzystają ze scoringu, za każdą kwestię przyznają ci określaną przez siebie ilość punktów. Pożyczkę otrzymują te osoby, które osiągnęły określony pułap punktowy.

Pożyczka na raty bez dochodów –  alternatywne rozwiązania?

Jeśli zatem nie posiadasz stałego dochodu, w wielu firmach twój wniosek pożyczkowy zapewne zostanie odrzucony. Na rynku pozabankowym działają jednak także takie instytucje, które mogą udzielić ci pożyczki pod warunkiem, że posiadasz dodatkowe zabezpieczenie. Mowa tutaj o firmach oferujących pożyczki z gwarantem bądź pożyczki pod zastaw ruchomości i nieruchomości.

Wybierając pożyczkę z gwarantem musisz znaleźć osobę, która „podżyruje” twoje zobowiązanie. Miej jednak świadomość, że osoba, która za ciebie poświadcza, bierze na siebie dużą odpowiedzialność finansową. W momencie, gdy pożyczka przestanie być spłacana, to właśnie na żyranta spada cały dług. Gwarant odpowiada bowiem swoim majątkiem za pożyczkę, którą wziąłeś.

Jeszcze kilkanaście lat temu instytucja żyranta była niezwykle popularna. Teraz coraz trudniej namówić drugą osobę do podżyrowania pożyczki czy kredytu. W niektórych przypadkach łatwiejszym wyjściem może okazać się pożyczka pod zastaw. Jeśli przestaniesz spłacać swoje zobowiązanie, zabezpieczeniem pożyczki stanie się ruchomość lub nieruchomość, którą zgłosiłeś jako zabezpieczenie.

Może zainteresuję Cię jeszcze: pożyczka na oświadczenie.

Zanim jednak zdecydujesz się oddać pod zastaw swoje mieszkanie bądź samochód, dobrze przemyśl czy dana pożyczka rzeczywiście jest tego warta. W razie kłopotów ze spłatą możesz stracić część bądź całość swojego majątku.

Czy to bezpieczne?

Zaciąganie pożyczki bez dochodu to spore ryzyko. Jeśli nie masz stałych dochodów, nie masz jednocześnie gwarancji, że będziesz w stanie spłacać swoje zobowiązanie zgodnie z ustalonym harmonogramem. Każde opóźnienie wygeneruje natomiast dodatkowe koszty. Dodatkowo, jeśli  ustanowisz dla pożyczki zabezpieczenie np. w postaci mieszkania, brak spłaty pożyczki może skutkować utratą majątku. Zanim zatem złożysz wniosek o pożyczkę bez dochodu dobrze przemyśl to posunięcie i korzystaj z takiego rozwiązania jedynie w ostateczności.

Pożyczki ratalne – przegląd ofert

Zanim zdecydujemy się na wybór pożyczki na raty, dobrze jest dokładnie przeanalizować oferty firm pożyczkowych. Wśród najważniejszych informacji, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru najlepszej oferty powinny się znaleźć takie składowe jak okres pożyczki. Najczęściej wynosi on od 3 miesięcy do 48, a nawet czasami 60 miesięcy. Niespłacenie w terminie pełnej kwoty zadłużenia w terminie będzie się wiązać z dodatkowym oprocentowaniem sumy, którą zalegamy pożyczkodawcy. Kolejnym, decydującym czynnikiem powinna być jasna informacja dotycząca wysokości miesięcznej raty i RRSO. Niskie oprocentowanie to gwarancja, że ostateczna suma spłaty zadłużenia nie będzie znacząco wyższa od sumy pieniędzy, którą pożyczyliśmy.


Przeanalizujmy oferty firm, w których możemy się ubiegać o pożyczkę ratalną i które nie wymagają informacji o dochodach we wniosku:

  • Wonga – świetna propozycja dla osób, które potrzebują więcej czasu na spłatę pożyczki. Firma oferuje nawet do 20 000 zł na 60-miesięczny okres spłaty (to aż 5 lat). Potencjalny klient powinien mieć ukończony 18. rok życia.
  • Monedo Now – firma oferuje pożyczkę z czasem spłaty od 6 do 48 miesięcy. Maksymalna wysokość pożyczki wynosi 20 000 zł. RRSO dla pożyczonych 5 000 zł na okres 24 miesięcy wynosi 28,68%.
  • Yolo – dużym plusem oferty od tej firmy, jest dostęp do różnych metod weryfikacji tożsamości. Oznacza to, że możesz odebrać gotówkę w formie przelewu bankowego lub w formie gotówki, realizując wystawiony czek GIRO w najbliższym banku lub na poczcie. Minusem oferty pożyczki ratalnej od Yolo jest niewielka wysokość maksymalnej pożyczki, która wynosi 7 000 zł oraz nieco ograniczony przedział wiekowy pożyczkobiorcy, który wynosi od 22 lat do 70 lat.
  • Provident –  firma oferuje pożyczkę ratalną do 20 000 zł i na okres spłaty do 4 lat. Pożyczkobiorca powinien mieć ukończony 18. rok życia. Przelew na konto klienta może być zrealizowany nawet w 15 minut po wypełnieniu wniosku o pożyczkę.

4.4 (87.14%) 28 głosów

5
Dodaj komentarz

5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alex Gilbert

Jak otrzymałem kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApps / Phone: (+ 44 7520 660836). Witam wszystkich, nazywam się Alex Gilbert, pochodzę ze Stanów Zjednoczonych, chciałem podzielić się moim małym świadectwem o tym, jak otrzymałem pożyczkę od usług finansowych Martin Luciano World Wide Loans Financial Services za pośrednictwem poczty elektronicznej (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApps / Phone: (+44 7520 660836) po tym, jak kilkakrotnie złożyłem wniosek od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcami tutaj na tym forum, pomyślałem, że ich pożyczki są prawdziwe i złożyłem podanie, ale nigdy nie udzieliłem mi pożyczki, ale odmówiłem, dopóki mój przyjaciel się nie… Czytaj więcej »

Linda Mark

HVORDAN JEG HAR MITT LÅN FRA DETTE STORE VIRKSOMHED Hej mine kære mennesker, jeg er Linda McDonald, der i øjeblikket bor i Austin Texas, USA. Jeg er enke i øjeblikket med tre børn, og jeg sad fast i en økonomisk situation i april 2018, og jeg var nødt til at refinansiere og betale mine regninger. Jeg forsøgte at søge lån fra forskellige lånefirmaer både private og erhvervsdrivende, men aldrig med succes, og de fleste banker afviste min kredit, vær ikke fuldt bytte for de herre, der kalder dem selvpengelåner, de er alle svindel, alt hvad de ønsker er din penge,… Czytaj więcej »

Chisty Walton

Czy potrzebujesz pożyczki? Czy szukałeś gdzie uzyskać pożyczkę? Czy próbowałeś uzyskać pożyczkę? złóż wniosek teraz pod adresem? (christywalton355@gmail.com), jeśli chcesz uzyskać niedrogą pożyczkę. Pożyczka jest oferowana tutaj przy bardzo niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany.

Randall

Chcę użyć tego medium, aby wyrazić wdzięczność usługom powierniczym Sun za spełnienie jego obietnicy poprzez udzielenie mi pożyczki, utknąłem w sytuacji finansowej i musiałem zrefinansować i opłacić rachunki, a także założyć firmę. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy nie udało się, a większość banków odrzuciła moją prośbę o kredyt. „Skontaktuj się z nimi online przy niskim oprocentowaniu wynoszącym 3% i lepszych planach spłat / harmonogramGie. Możesz się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty e-mail pod adresem:s u n t r u s t l o a n s e r v i… Czytaj więcej »

Randall

Chcę użyć tego medium, aby wyrazić wdzięczność usługom powierniczym Sun za spełnienie jego obietnicy poprzez udzielenie mi pożyczki, utknąłem w sytuacji finansowej i musiałem zrefinansować i opłacić rachunki, a także założyć firmę. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy nie udało się, a większość banków odrzuciła moją prośbę o kredyt. „Skontaktuj się z nimi online przy niskim oprocentowaniu wynoszącym 3% i lepszych planach spłat / harmonogramie. Możesz się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty e-mail pod adresem:s u n t r u s t l o a n s e r v i… Czytaj więcej »