polskie banknoty i monety

Pożyczka na raty bez dochodów – czy warto?

Kiedy pilnie potrzebujemy dodatkowej gotówki, zwykle rozważamy różne możliwości jej zdobycia. Najszybszym rozwiązaniem w takich przypadkach bywa zwykle pożyczka w firmach pozabankowych. Co jednak w przypadku, kiedy potrzebujemy pożyczyć większą kwotę, ale jednocześnie nie możemy pochwalić się stałymi dochodami? W firmach pozabankowych polityka wobec takich klientów bywa bardzo zróżnicowana.

Pożyczkodawca, który oferuje ci gotówkę praktycznie od ręki i nawet nie zapyta o wysokość czy regularność dochodów, powinien wzbudzić twoje podejrzenia. Niestety, na rynku finansowych działa wiele pseudo firm pozabankowych, które zamiast pomagać klientom, chcą jedynie wycisnąć z nich przysłowiowy „ostatni grosz”. Rzetelni pożyczkodawcy zawsze sprawdzają jak wygląda Twoja zdolność kredytowa. Pożyczka na raty bez dochodów nie jest zatem u nich możliwa.

Ryzyko biznesowe

Dlaczego tak się dzieje? Banki i inne instytucje finansowe, chronią twój oraz własny biznes. Analizują zatem jak wiarygodnym pożyczkobiorcą jesteś. We wnioskach pożyczkowych proszą o podanie wysokości dochodów, informacji o zatrudnieniu czy aktualnych zobowiązaniach (np. rachunkach, alimentach, ratach innych pożyczek itp.). Jeśli instytucje finansowe korzystają ze scoringu, za każdą kwestię przyznają ci określaną przez siebie ilość punktów. Pożyczkę otrzymują te osoby, które osiągnęły określony pułap punktowy.

Pożyczka na raty bez dochodów –  alternatywne rozwiązania?

Jeśli zatem nie posiadasz stałego dochodu, w wielu firmach twój wniosek pożyczkowy zapewne zostanie odrzucony. Na rynku pozabankowym działają jednak także takie instytucje, które mogą udzielić ci pożyczki pod warunkiem, że posiadasz dodatkowe zabezpieczenie. Mowa tutaj o firmach oferujących pożyczki z gwarantem bądź pożyczki pod zastaw ruchomości i nieruchomości.

Wybierając pożyczkę z gwarantem musisz znaleźć osobę, która „podżyruje” twoje zobowiązanie. Miej jednak świadomość, że osoba, która za ciebie poświadcza, bierze na siebie dużą odpowiedzialność finansową. W momencie, gdy pożyczka przestanie być spłacana, to właśnie na żyranta spada cały dług. Gwarant odpowiada bowiem swoim majątkiem za pożyczkę, którą wziąłeś.

Jeszcze kilkanaście lat temu instytucja żyranta była niezwykle popularna. Teraz coraz trudniej namówić drugą osobę do podżyrowania pożyczki czy kredytu. W niektórych przypadkach łatwiejszym wyjściem może okazać się pożyczka pod zastaw. Jeśli przestaniesz spłacać swoje zobowiązanie, zabezpieczeniem pożyczki stanie się ruchomość lub nieruchomość, którą zgłosiłeś jako zabezpieczenie.

Może zainteresuję Cię jeszcze: pożyczka na oświadczenie.

Zanim jednak zdecydujesz się oddać pod zastaw swoje mieszkanie bądź samochód, dobrze przemyśl czy dana pożyczka rzeczywiście jest tego warta. W razie kłopotów ze spłatą możesz stracić część bądź całość swojego majątku.

Czy to bezpieczne?

Zaciąganie pożyczki bez dochodu to spore ryzyko. Jeśli nie masz stałych dochodów, nie masz jednocześnie gwarancji, że będziesz w stanie spłacać swoje zobowiązanie zgodnie z ustalonym harmonogramem. Każde opóźnienie wygeneruje natomiast dodatkowe koszty. Dodatkowo, jeśli  ustanowisz dla pożyczki zabezpieczenie np. w postaci mieszkania, brak spłaty pożyczki może skutkować utratą majątku. Zanim zatem złożysz wniosek o pożyczkę bez dochodu dobrze przemyśl to posunięcie i korzystaj z takiego rozwiązania jedynie w ostateczności.

4.4 (87.14%) 28 głosów

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alex Gilbert

Jak otrzymałem kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApps / Phone: (+ 44 7520 660836). Witam wszystkich, nazywam się Alex Gilbert, pochodzę ze Stanów Zjednoczonych, chciałem podzielić się moim małym świadectwem o tym, jak otrzymałem pożyczkę od usług finansowych Martin Luciano World Wide Loans Financial Services za pośrednictwem poczty elektronicznej (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApps / Phone: (+44 7520 660836) po tym, jak kilkakrotnie złożyłem wniosek od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcami tutaj na tym forum, pomyślałem, że ich pożyczki są prawdziwe i złożyłem podanie, ale nigdy nie udzieliłem mi pożyczki, ale odmówiłem, dopóki mój przyjaciel się nie… Czytaj więcej »