nastolatki z telefonami w rękach

Pożyczka na raty od 18 lat – kto jej udziela?

Choć osiągnięcie pełnoletności wiąże się z nabyciem nowych przywilejów, w firmach pożyczkowych osiemnastolatkowie bywają traktowani różnie. Dla jednych pożyczkodawców taki wiek to zbyt mało, z kolei inni postrzegają świeżo upieczonych właścicieli dowodu osobistego, jako grupę dobrze rokujących klientów.

Zdecydowana większość firm pozabankowych udzielających pożyczek na raty kieruje swoją ofertę do klientów powyżej dwudziestego roku życia. W naszej porównywarce znalazły się jednak takie instytucje, które chętnie udzielają finansowego wsparcia także tym, którzy niedawno skończyli osiemnaście lat. Oto one:

Korzystając z oferty w/w firm osiemnastolatek może pożyczyć aż 25 000 zł z opcją spłaty przez 36 miesięcy. Co więcej, każda z przedstawionych przez nas firm to marka internetowa. Dzięki temu wniosek o taką pożyczkę młody człowiek może złożyć w dowolnym momencie dnia i nocy, kiedy tylko pojawi się u niego potrzeba finansowa. Wystarczy jedynie spełnić określone warunki.

Warunki pożyczki na raty od 18 lat

Ubiegający się o pożyczkę na raty od 18 lat nastolatek tak naprawdę musi spełnić takie same warunki jak pozostali klienci firmy. Niższy wiek nie daje mu żadnej taryfy ulgowej.

Jednym z podstawowych wymogów jest konieczność posiadania komputera bądź innego urządzenia z dostępem do internetu, umożliwiającego złożenie wniosku online.

Dodatkowo, każdy osiemnastoletni pożyczkobiorca musi przygotować wymienione niżej dokumenty bądź informacje:

  • dowód osobisty - dane z tego dokumentu będzie trzeba podać we wniosku pożyczkowym.
  • numer konta bankowego - firmy pozabankowe akceptują wyłącznie rachunki, których jedynym właścicielem jest osoba wnioskująca o pożyczkę. Dodatkowo, musi to być rachunek z opcją obsługi online.
  • numer telefonu komórkowego - należy podać wyłącznie ten numer, z którego korzystamy na co dzień. Pożyczkodawca może bowiem przesłać na niego np. kod weryfikacyjny niezbędny do ukończenia procesu wnioskowania.
  • adres mailowy - podobnie jak w przypadku telefonu komórkowego, powinien to być wyłącznie adres aktywnej skrzynki mailowej. W przeciwnym razie możemy przeoczyć kluczową wiadomość od pożyczkodawcy.
  • zaświadczenie o dochodach - może to być zaświadczenie od pracodawcy bądź dokument potwierdzający dochód w postaci np. alimentów bądź stypendium. Pożyczkodawca musi mieć bowiem pewność, że jego osiemnastoletni klient będzie posiadać odpowiednie środki na spłatę zobowiązania.

Pożyczka na raty od 18 rat - łatwiej niż myślisz!kobieta z pieniędzmi

Młodzi pożyczkobiorcy zwykle są biegli w obsłudze komputera czy urządzeń mobilnych, a świat online nie ma przed nimi tajemnic. Z tego powodu spełnienie większości powyższych warunków nie powinno stanowić dla nich problemu. Jako osoby pełnoletnie z łatwością otworzą także konto osobiste w każdym banku. Co więcej, często taki rachunek również można uruchomić online.

Problematyczne może być tutaj jedynie posiadanie odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. Jeśli jednak osiemnastolatek pracuje dorywczo lub otrzymuje regularne wpływy z innych źródeł, jego szansę na pożyczkę rosną. Firma pozabankowa sprawdzi jednak, czy kwota pożyczki na raty od 18 lat, o którą wnioskował młody człowiek, nie przekracza jego możliwości finansowych. Jeśli tak, może zaproponować obniżenie wnioskowanej kwoty.

Osiemnastolatek powinien także pamiętać, że nawet jeśli jego wniosek o pożyczkę na raty zostanie odrzucony w jednej firmie, warto próbować wnioskować także u konkurencji. Niektóre z firm pozabankowych są dużo bardziej elastyczne jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy młodym ludziom. Warto więc próbować do skutku.

Twoja ocena
Katarzyna Gaweł

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o