kobieta z pieniędzmi

Pożyczka na raty przez internet

Wybór pożyczki idealnej może przyprawić o zawrót głowy. Wiele firm ma atrakcyjną ofertę, ale w gąszczu informacji nie wiadomo, na co właściwie się zdecydować. Dlatego, abyś czuł się komfortowo, przygotowaliśmy dla ciebie proste wskazówki jak wziąć pożyczkę na raty przez internet.

Sprawdzanie parametrów, kolejnych pożyczkodawców czy warunków pożyczek może być czasochłonne. Nie warto tracić czasu na przeglądanie kolejnych stron. W poniższej tabeli znajdziesz zestawienie pięciu firm, które oferują różne kwoty i różne okresy spłaty pożyczek.

Jak wziąć pożyczkę na raty przez internet?

Wniosek o ratalną pożyczkę internetową nie różni się szczególnie od wniosku o chwilówkę z krótkim terminem spłaty. Schemat wygląda mniej więcej tak:

 1. Wypełniasz informacjami o swoich preferencjach pożyczkowych krótki formularz.
 2. W drugim kroku podajesz najważniejsze informacje o sobie – dane osobowe, numer kontaktowy, informacje o stanie cywilnym,ludzie którzy wzięli pożyczkę przez internet informacje o twoich dochodach itp.
 3. Wybierasz, których zgód udzielasz firmie pożyczkowej. Aby pożyczkodawca mógł się z tobą skontaktować, niektóre zgody są niezbędne - jak zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
 4. Podczas sprawdzania danych zostaniesz poproszony np. o podanie kodu wysłanego SMSem. Może to być jednak też prośba o kliknięcie w podany w e-mailu link, przelanie 1 grosza lub inną formę weryfikacji.
 5. Ostatni krok wniosku to wydanie decyzji.

Jak wygląda kwestia umowy? W przypadku pożyczki na raty przez internet umowa może zostać zawarta w różny sposób. Możesz spotkać się z umową:

 • elektroniczną,
 • dostarczaną przez kuriera we wskazane miejsce,
 • dostarczaną osobiście przez pracownika firmy pożyczkowej do twojego domu,
 • zawieraną telefonicznie.

Podobnie jest z wypłatą pieniędzy. Jeśli pożyczkodawca zgodzi się na udzielenie ci pożyczki, często spotkasz się z różnymi formami wypłaty gotówki. Firmy są elastyczne względem preferencji klienta, dlatego możesz korzystać z wypłacenia pożyczki poprzez:

 • tradycyjny przelew bankowy,
 • odbiór przelewu na poczcie,
 • czek Giro realizowany przez Bank Pocztowy,
 • dostarczenie gotówki pod wskazany adres.

Pożyczka na raty przez internet - dlaczego warto?

pożyczka przez internetZastanawiasz się, jakie zalety ma pożyczanie przez internet? Najważniejszą zaletą jest bez wątpienia wygoda – kluczowy czynnik dla wielu klientów. Złożenie wniosku odbywa się przez komputer lub urządzenie przenośne – jak telefon czy tablet. Oznacza to, że wniosek wysyłasz z miejsca, które odpowiada ci najbardziej – o ile znajduje się na terenie kraju. Co więcej, pożyczasz wtedy, kiedy masz czas i dogodne dla siebie okoliczności.

Druga korzyść z pożyczania online to oszczędność czasu. Nie musisz tracić czasu na osobiste wycieczki do stacjonarnej siedziby pożyczkodawcy. Decyzja o przyznaniu lub nieprzyznaniu pożyczki zapada błyskawicznie – otrzymasz ją SMSowo, mailowo, telefonicznie lub logując się na swoje konto klienckie.

Pożyczka przez internet na raty nie jest pożyczką skomplikowaną – wniosek zazwyczaj jest prosty i krótki. Formalności zostały sprowadzone do minimum, dlatego podanie zaledwie kilku podstawowych informacji na nasz temat pozwoli na przejście procesu wnioskowania od początku do końca. (nf)

4.3 (86%) 10 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o