polskie pieniądze

Pożyczka na raty w 15 minut. Czy to realne?

Pożyczka na raty, czyli pożyczka spłaca w minimum dwóch transzach, to często spotykana oferta finansowa. Osoby, którą chcą skorzystać z pożyczek ratalnych, często oczekują, że decyzja o przyznaniu gotówki będzie wydawana niemal od ręki. Czy słusznie?

Pożyczka na raty w 15 minut może być wyzwaniem dla pożyczkodawcy, który pożycza wyższe kwoty na dłużej. Firma pożyczkowa musi sprawdzić szereg elementów, aby wydać decyzję pożyczce osobie wnioskującej. Zdolność kredytowa czy tożsamość pożyczkobiorcy to przykładowe elementy do weryfikacji – nie są to jednak jedyne czynniki, które wpływają na czas rozpatrywania wniosku. Sprawdzanie kolejnych składowych jest pracochłonne, dlatego na stronach internetowych często nie umieszcza się dokładnej informacji o czasie udzielenia pożyczki.

Czy pożyczka na raty w 15 minut jest realna do uzyskania?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jest wiele czynników, które wpływają na czas udzielania pożyczki. O czym dokładnie mowa?

 • Pora złożenia wniosku

Pora dnia bądź dzień tygodnia, w których składamy wnioski pożyczkowe to jedne z decydujących czynników. Formularze wysyłane nocą, w weekendy lub dni wolne od pracy i święta są rozpatrywane w późniejszym okresie. Kiedy? Najczęściej w najbliższy dzień roboczy.

 • Ilość złożonych wniosków u pożyczkodawcy

Im większa ilość wniosków złożonych w tym samym czasie, tym dłuższy okres oczekiwania na decyzję. Firmy, które prowadzą udane kampanie reklamowe, przyciągają wielu klientów. Czasami więc będziemy musieli poczekać na rozpatrzenie wniosku nieco dłużej.

 • Zdolność kredytowa pożyczkobiorcy

Kluczowy czynnik przy procesie brania pożyczki w ogóle. Jeśli pożyczkobiorca ma wysoką zdolność kredytową, firma pożyczkowa nie będzie mieć wątpliwości, aby udzielić produktu takiemu klientowi. Analogicznie – im niższa zdolność kredytowa, tym mniejsza szansa na pożyczkę. Z kolei osoba, która nie ma zdolności kredytowej, nie powinna liczyć na otrzymanie produktu takiego jak pożyczka na raty w 15 minut.

 • Czas na zweryfikowanie tożsamości pożyczkobiorcy

Wnioski o pożyczki są konstruowane bardzo często tak, aby pożyczkodawca miał szansę podać jak najwięcej szczegółów o sobie. To zabieg, który ma ułatwić weryfikację tożsamości takiej osoby. Im szybciej firma pożyczkowa potwierdzi twoją tożsamość, tym szybciej otrzymasz decyzję o pożyczce.

 • Sposób wypłaty pożyczki

Firmy pożyczkowe dają kilka możliwości wypłaty gotówki:

 • online, czyli przelew na konto bankowe,
 • przekaz pocztowy,
 • odbiór osobisty w punkcie pożyczkobiorcy,
 • przekaz kurierski.

Najwolniejsza jest oczywiście wypłata realizowana na poczcie.

Jak przyspieszyć wypłatę pożyczki?

Jeśli chcesz otrzymać pożyczkę na raty w 15 minut lub po prostu najszybciej jak się da, weź pod uwagę te porady!

 1. Godziny pracy firmy pożyczkowej

Wniosek wysyłaj wtedy, gdy firma jest otwarta, mając na uwadze, że ostatnie 15 minut pracy firmy może spowodować, że proces udzielania pożyczki będzie raczej przesunięty w czasie. Pamiętaj, że weekendy i święta to gorszy czas na wnioskowanie o gotówkę, ponieważ firmy pożyczkowe są wtedy zwykle zamknięte.

 1. Poprawa własnej zdolności kredytowej

Jeśli chcesz podnieść swoją wiarygodność kredytową w oczach pożyczkodawcy, jeszcze przed złożeniem wniosku sprawdź, czy jesteś w stanie uregulować niespłacone długi lub wykazać dodatkowe źródło dochodu.

 1. Dostarczenie pożyczkobiorcy pełnych informacji o sobie, aby potwierdzić tożsamość

Tyczy się to nie tylko danych osobowych, ale także konta bankowego, na które będzie wykonywany przelew weryfikacyjny. Miej pod ręką login i hasło do swojego banku, a weryfikacja wniosku na pewno pójdzie sprawniej.

 1. Przelew bankowy jako forma wypłaty pożyczki

Wybieraj oferty z opcją przelewu na konto bankowe – to aktualnie najszybsza forma wypłaty gotówki.

Podsumowanie – pożyczka na raty w 15 minut?

Weryfikacja wniosku o pożyczkę to proces wieloetapowy. Warto, abyś uzbroił się w cierpliwość i dał pożyczkodawcy więcej niż 15 minut na decyzję. Pamiętaj także, że w wielu przypadkach masz duży wpływ na to, jak szybko twój wniosek będzie realizowany. Kieruj się naszymi poradami, a znacząco skrócisz czas oczekiwania!(nf)

Twoja ocena

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o