akcesoria do remontu

Pożyczka na remont, czyli szybki sposób na nowe wnętrze

Masz dość mieszkania w tych samych „czterech ścianach”? Nie musisz się od razu wyprowadzać, żeby coś zmienić. Czasem wystarczy odświeżyć mieszkanie, żeby poczuć się lepiej we własnych czterech kątach. Farba w ciekawym odcieniu, oryginalne płytki, kilka elementów ozdobnych i pomysł na nowe wnętrze, pozwolą ci na nowo zdefiniować przestrzeń, w której mieszkasz. Ale czy wiesz, ile kosztuje remont?

Początkiem tego roku portal Homebook przygotował raport na temat remontowych planów Polaków. Z raportu wynika, że 25% Polaków chce przeznaczyć blisko 30 000 zł na modernizacje pomieszczeń mieszkalnych. To dużo, czy mało? – zapytasz. Odpowiadamy: to zależy. Duży remont wymaga większych nakładów finansowych. A mały? Mały także może dużo kosztować.

Koszt remontu zależy między innymi od:

 • jakości i ceny materiałów, jakich użyjesz,pożyczka dla bezrobotnych
 • ceny wynajęcia ekipy remontowej,
 • czasu trwania remontu,
 • narzędzi, jakich decydujesz się używać,
 • ilości pomieszczeń do odremontowania,
 • stopnia remontu.

Koszty zawsze można obniżyć, ale nie zawsze warto. Remont może więc pochłonąć sporo pieniędzy.

Pożyczka na remont. Gdzie ją wziąć?

Na szczęście na rynku finansowym dostępne są pożyczki na raty, które pomogą ci ukończyć odświeżenie wnętrza bez przeszkód. Oto 5 firm, które posiadają w swojej ofercie pożyczkę do 10 000 zł na 24 miesiące.

 1. Rapida – niewielka rata i niski koszt całkowity pożyczki to atuty zaciągnięcia remontowego zobowiązania w tej firmie. Pożyczkodawca zachęca pozytywnymi opiniami oraz możliwością pożyczania z gwarantem – dla osób ze złą historią kredytową.
 2. ludzie którzy wzięli pożyczkę od rękiAasa Polska – oferuje pożyczkę z nieco wyższą ratą miesięczną i niewiele większą kwotą całkowitą do spłaty niż Rapida. Co może cię zainteresować? Pożyczkodawca ze skandynawskimi korzeniami przywiązuje bardzo dużą wagę do społecznej odpowiedzialności biznesu – jest inicjatorem ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Aasy Netu – bądźmy bliżej” dla kobiet między 45. a 70. r.ż.
 3. SuperGrosz – nowi klienci, którzy zaciągają zobowiązanie od 1 000 do 10 000 zł, a następnie spłacą je dobrowolnie i w jednej racie w ciągu pierwszych 30 dni mogą liczyć na promocyjną ulgę, którą jest RRSO 0%. Co to znaczy? Że pożyczając 10 000 zł na remont, możesz oddać taką samą kwotę, spełniając warunki promocji.
 4. pl – pożyczkodawca oferuje za złożenie wniosku o pożyczkę na raty kupony do największych sieci odzieżowych z rabatem do 80%. Miesięczna rata pożyczki 10 000 zł wynosi blisko 750 zł.
 5. pl – oferuje pożyczkę na raty z takimi samymi parametrami jak Ratkomat. Co zatem wyróżnia tę ofertę? Pożyczkodawca reklamuje na stronie ideę odpowiedzialnego pożyczania, przez co klienci mogą czuć się całkowicie bezpieczni.

Jak wybrać pożyczkę na remont?

Pożyczka na remont to produkt wymagający poświęcenia chwili uwagi. Aby dobrze wybrać pożyczkodawcę, weź pod lupę poniższe kryteria.

 1. Czy kwota pożyczki wystarczy na remont? Zobowiązanie powinno pokryć koszt odświeżania wnętrza.
 2. Czy cena pożyczki jest odpowiednia? Koszt pożyczki ratalnej nie zawsze będzie wynosić 0 zł. Przeanalizuj, czy oferta danegopieniądze w dłoniach pożyczkodawca jest w zasięgu twoich możliwości finansowych.
 3. Czy istnieje możliwość spłaty w ratach? Remont może cię dużo kosztować, dlatego upewnij się, że pożyczasz na odpowiednią ilość rat i nie obciążasz swojego domowego budżetu nadmiernie.
 4. Czy stać cię na miesięczną ratę? Podczas składania wniosku o pożyczkę skorzystaj z kalkulatora obliczającego wysokość miesięcznych rat i sprawdź, czy podołasz zwiększonym wydatkom co miesiąc.
 5. Czy pożyczkodawca pobiera dodatkowe opłaty? Firma, w której wnioskujesz o pożyczkę może obciążyć cię np. opłatami administracyjnymi czy przygotowawczymi. Nie ma w tym nic złego, ale upewnij się, że wiesz za co i ile płacisz.
 6. Jak długi jest okres spłaty? Pożyczkę rozbij na dogodną dla siebie ilość rat. Zawsze bierz pod uwagę stan swojego portfela w dłuższej perspektywie, bo większa ilość rat nie zawsze musi oznaczać lepszą ofertę.

Wybierając „idealną” pożyczkę kieruj się podstawowymi kryteriami i zdrowym rozsądkiem. Pamiętaj, żeby na każdym etapie sprawdzać, jak bardzo kalkuluje ci się dana oferta. I pamiętaj – to, że jeden pożyczkodawca odrzuca twój wniosek, nie skreśla cię u innych pożyczkodawców. Jeśli zależy ci na remoncie, próbuj do skutku!(nf)

Twoja ocena

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o