rodzina spędzająca razem czas

Pożyczka na świadczenia rodzinne. Czy to możliwe?

W wielu polskich rodzinach świadczenia rodzinne to jedyne źródło dochodu. Kłopot ze znalezieniem pracy lub brak możliwości jej podjęcia sprawiają, że rodzina musi polegać wyłącznie na takim systemie. Sprawdzamy, czy posiadając świadczenia rodzinne jako jedyne źródło dochodu, można uzyskać pożyczkę.

Niektórzy pożyczkodawcy udzielają pożyczek jedynie na podstawie oświadczenia o dochodach. Dlaczego więc, nie mieliby akceptować świadczeń rodzinnych jako jednego ze źródeł dochodu?

Masz dwie możliwości, żeby to sprawdzić. Pierwsza, to złożenie wniosku o pożyczkę "w ciemno" u dowolnego pożyczkodawcy. Druga, to przeczytanie tego artykułu do końca. Znajdziesz w nim niezbędne informacje o pożyczkach na świadczenia rodzinne.

Rodzaje świadczeń rodzinnych

Jest wiele rodzajów świadczeń rodzinnych. Wszystkie są szczegółowo omówione w Ustawie o świadczeniach rodzinnych z dnia 28 listopada 2003 r.

Ustawa porządkuje je następująco:

 • zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego;
 • świadczenia opiekuńcze: zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy oraz świadczenie pielęgnacyjne;
 • zapomoga wypłacana przez gminy;
 • świadczenia wypłacane przez gminy;
 • jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (tzw. becikowe);
 • świadczenie rodzicielskie

Świadczenia rodzinne wypłaca się w cyklu miesięcznym - tak jak wynagrodzenie za pracę. Aby móc z nich korzystać, rodzina musi składać odpowiednie wnioski w odpowiednich urzędach. W innym wypadku świadczenie zostanie cofnięte i rodzina utraci to źródło dochodu.

Wysokość zasiłków różni się między sobą. Dla przykładu, od 1 stycznia 2020 r. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego będzie wynosić 1830 zł miesięcznie. Z kolei świadczenie rodzicielskie wynosi 1000 zł.

Podobnie jest z okresem udzielania takiego zasiłku. Becikowe jest przyznawane jednorazowo, a  świadczenie rodzicielskie może być przyznane nawet na 72 tygodnie.

Pożyczki na świadczenie rodzinne - gdzie je dostaniesz?

Sprawdziliśmy możliwości uzyskania pożyczki na świadczenia rodzinne. Poniżej znajdziesz listę pięciu firm, akceptujących takie źródło dochodu wraz z krótkim omówieniem ich ofert.

ExtraPortfel - od 100 zł do 3 000 zł za pierwszym razem; weź na 5 do 45 dni; pierwsza pożyczka jest za 0 zł

Weź pożyczkę w ExtraPortfel

Wandoo - ofera podobna do Extraportfel, z różnicą w długości trwania umowy: 5 do 30 dni;

Weź pożyczkę w Wandoo

Lendon- od 100 zł do 3 000 zł za pierwszym razem; weźmiesz na 5 do 45 dni; pierwsza pożyczka nie kosztuje nic;

Weź pożyczkę w Lendon

NetCredit - od 300 zł do 3 000 zł na 14 - 30 dni; za pierwszym razem oddasz tyle, ile pożyczasz;

Weź pożyczkę w NetCredit

Finbo - 200 zł do 3 000 zł na 1 do 30 dni z opcją pierwszej darmowej pożyczki.

Weź pożyczkę w Finbo

Wady i zalety pożyczki na świadczenia rodzinne

Zanim złożysz wniosek o pożyczkę, zastanów się czy na pewno stać cię na nią. Oto kilka plusów i minusów uzyskania pożyczki.

Zalety pożyczek na świadczenia rodzinne

 • Dodatkowe pieniądze w budżecie, szybko
 • Pożyczka na dowolny cel
 • Często pierwsza oferta pożyczki lub chwilówki jest darmowa (oddajesz tyle, ile pożyczasz)

Wady pożyczek na świadczenia rodzinne

 • Jeśli korzystasz z pożyczki promocyjnej za 0 zł, nie dotrzymując terminu spłaty, musisz oddać iększą kwotę
 • W procesie weryfikacji wniosku, możesz zostać poproszony o dostarczenie odpowiednich zaświadczeń o dochodach
 • Pożyczka zawsze jest tylko doraźną pomocą finansową

Pamiętaj, że biorąc pożyczki na świadczenia rodzinne, musisz mieć na uwadze dobro całej twojej rodziny. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług pożyczkodawców, wybierz zaufaną firmę. Sprawdź opinie o niej, zapoznaj się z umową pożyczki oraz kosztami.

Podsumowanie

Jak widzisz, uzyskanie pożyczki, gdy twoja rodzina utrzymuje się tylko ze świadczeń rodzinnych, jest możliwe. Na rynku pozabankowym znajdziesz wiele ofert adresowanych do osób znajdujących się w takim właśnie położeniu.

Zanim złożysz wniosek, warto dobrze zastanowić się, czy twoją rodzinę stać na pożyczkę oraz czy nie masz innego wyjścia na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Jeśli jednak zdecydujesz się wziąć pożyczkę, skorzystaj z usług zaufanego pożyczkodawcy.

Twoja ocena

7
Dodaj komentarz

7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jude muker

PILNA OFERTA KREDYTOWA O NISKIEJ STOPIE ZAINTERESOWANIA MAJĄ ZASTOSOWANIE TERAZ.
Jesteśmy prawnym pożyczkodawcą oferującym pożyczki osobom potrzebującym pożyczek. Udzielamy pożyczek na inwestycje biznesowe, podatki, długi,
* Pożyczki samochodowe
*Pożyczka biznesowa
*Pożyczka osobista
* Pożyczka na rozszerzenie działalności
rachunki itp. Z oprocentowaniem 3%. Skontaktuj się z nimi już dziś. occeaniclendersplc@outlook.com napisz do nich lub WhatsApp na ten numer: +18552127002

Marcin

Polecam Szybką Gotówkę – udzielają rewelacyjne kwoty, teraz można zaciągać nawet do 15 000 złotych. Nie przegapcie okazji, żeby zaciągnąć pożyczkę ze świetnym świątecznym bonusem.

angela gonzalez

Witam Pana / Pani Przedstawiam się, że to Mandame, Angela Gonzalez, w ofertach pożyczek między osobami indywidualnymi jest za dużo oszustwa. Ja odwiedziłem stronę ogłoszenia pożyczki między osobą poważną na całym świecie i znałem budzącego grozę pana, pana Iwaniuka Dariusza, który pomaga ludziom, udzielając im pożyczek i który udzielił mi pożyczka w wysokości 8 000, którą muszę spłacić w ciągu 4 lat z bardzo niskim odsetkiem od niego, 3% przez cały okres kredytowania i tam otrzymałem pieniądze bez protokołu. Potrzebujesz kredytu osobistego, bank odmawia udzielenia ci pożyczki, jesteś w dowolnym kraju na świecie, do którego możesz się zwrócić i będziesz… Czytaj więcej »

Pamela Rosa

Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Udzielam pożyczki na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i pożyczek na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com.

judith barry

Witam,

Roland Finance, renomowana organizacja pożyczkowa, obecnie udziela pożyczki świątecznej według przystępnej stopy procentowej wynoszącej 00,3%. czy pilnie szukasz pożyczki wolnej od zadłużenia lub innych potrzeb gotówkowych w celu ich uporządkowania, skontaktuj się z nami już teraz, Oferujemy różne pożyczki, w tym:

? Pożyczki osobiste
? Kredyty mieszkaniowe,
? Kredyty konsolidacyjne,
? Pożyczki samochodowe,
? Pożyczka rolna,
? Pożyczki biznesowe i pożyczki firmowe

@ 3% stała stopa procentowa. Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: reliancefinanceplc5@gmail.com LUB WhatsApp: +12563872052, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki.

Dzięki,
Menedżer operacyjny
Loanan Financial Company®

Cris

Jestem emerytowanym bankierem, który pracuje na sercu z moim bankiem. Mam dużą sumę na swoim koncie i moim celem jest pomoc ludziom, których nie stać na ich projekt, pomagam poważnym i uczciwym ludziom, którzy mogą spłacić tę pożyczkę w normalnym czasie. To pozostawi ci ścisłą współpracę z moim notariuszem w zakresie procedur stosowanych do przeprowadzenia tej transakcji. Oferuję kredyty krótko-, średnio- i długoterminowe od 5000 do 500 000 EURO. Moje zawrócenie jest zakończone z odsetkiem 3%. Kontakt: rainteauolivier1@gmail.com

Angelika

Witam, jestem Angelika Wójcik, prawowity i godny zaufania pożyczkodawca.
Oferuję pożyczkę na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach
oprocentowanie 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych i studenckich,
kredyty samochodowe i na rachunki. Jeśli potrzebujesz pożyczki,
skontaktuj się ze mną teraz: angelikawojcik0852@gmail.com