ludzie, którzy zawierają umowę pożyczki

Pożyczka online bez zaświadczeń. Gdzie ją dostaniesz?

Pożyczka online bez zaświadczeń to niemal doskonały produkt finansowy. Wnioskowanie jest proste, formalności minimalne, a oferty atrakcyjne. Korzystają z nich osoby bez stałego źródła dochodu oraz ci, którzy szukają szybkiej i prostej pożyczki. Podpowiadamy, gdzie znajdziesz dobre oferty!

Jeszcze kilka lat temu wielu pożyczkodawców wymagało potwierdzenia, że klient posiada stałe źródło dochodów. Zaświadczenia o otrzymywaniu regularnego wynagrodzenia były wydawane przez pracodawcę lub instytucję, z których dana osoba pobiera świadczenia pieniężne. Dokumenty były niezbędne, aby klient otrzymał pozytywną ocenę zdolności kredytowej.

Takie wymagania działały zarówno na plus, jak i minus pożyczkodawców. Z jednej strony pożyczkodawcy mieli proste narzędzie oceny zdolności kredytowej, ale z drugiej tracili całą rzeszę klientów, którzy nie mogli dostarczyć zaświadczenia o dochodach. Z uwagi na ten fakt, na rynku pozabankowym coraz częściej zaczęły pojawiać się oferty pożyczki bez zaświadczeń.

Pożyczka online bez zaświadczeń – dla kogo?

Pożyczka bez zaświadczeń to forma pożyczki gotówkowej, w której procedury udzielania produktu są uproszczone. Pożyczkobiorca we wniosku deklaruje wysokość swoich dochodów oraz zobowiązania, jakie na nim ciążą, np. alimenty. Kto korzysta z takich pożyczek? Okazuje się, że bardzo wiele osób!

 • Osoby bezrobotne, które utrzymują się z zasiłków socjalnych
 • Osoby, które pracują na umowach cywilnoprawnych jak umowa o dzieło, zlecenie
 • Osoby, które korzystają z renty, emerytury
 • Osoby, którym pracodawca nie chce wystawić zaświadczenia o zarobkach – takie sytuacje mogą się zdarzyć na przykład, gdy osoba pracuje „na czarno”, czyli bez umowy
 • Osoby w upadłości finansowej
 • Osoby, które szukają szybkich pożyczek bez rozbudowanych formalności

Jak widzisz, taka pożyczka jest praktycznie dla każdego. Najczęściej zaświadczeń nie wymagają firmy udzielające chwilówek, czyli pożyczek z krótkim terminem zwrotu.

Jak działa pożyczka online bez zaświadczeń?

Jak już powiedzieliśmy, formalności są ograniczone do minimum. Klient składa wniosek przez stronę internetową, więc może to zrobić o dowolnej porze dnia i nocy, z dowolnego miejsca i urządzenia. Do zaakceptowania wniosku pożyczkodawca zazwyczaj potrzebuje niewielu informacji:

 • imię i nazwisko,
 • adres zamieszkania lub zameldowania oraz adres korespondencyjny,
 • seria i numer dowodu osobistego lub inny dokument tożsamości,
 • PESEL,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu,
 • oświadczenie o wysokości dochodów,
 • oświadczenie o ewentualnych obciążeniach dochodów.

Wniosek musi oczywiście zostać zweryfikowany. To stały element całej procedury. Pożyczkodawca nie może udzielić pożyczki bez oceny ryzyka kredytowego; ten zabieg służy zarówno ochronie dobra pożyczkodawcy (odzyskanie pożyczonego kapitału, jak i pożyczkobiorcy (ochrona przed wyłudzeniami). Jak wygląda weryfikacja? Do najczęstszych metod należą:

 • tradycyjny przelew bankowy na 1 grosz lub 1 zł – pożyczkodawcy wymagają, aby przelew był zrobiony z konta osobistego pożyczkobiorcy,
 • Instantor / Kontomatik – automatyczne usługi sprawdzania danych pożyczkobiorcy; wystarczy, że pożyczkobiorca zaloguje się na swoje konto w banku – nie jest wymagany przelew,
 • rozmowa telefoniczna – konsultant w rozmowie telefonicznej sprawdza poprawność i prawdziwość danych zamieszczonych we wniosku oraz ewentualnie prosi o podanie dodatkowych informacji, niezbędnych do udzielenia pożyczki.

Pamiętaj, że pożyczkodawcy weryfikując wnioski sprawdzają bazy informacji gospodarczej, np. BIK czy KRD. Warto zatem, abyś dbał o dobrą historię kredytową i nie miał negatywnych wpisów.

Pożyczka online bez zaświadczeń – gdzie złożyć wniosek?

To, co najlepsze w chwilówkach bez wymaganych zaświadczeń, to to że pożyczkodawcy mają naprawdę atrakcyjne oferty. Pierwsza pożyczka za darmo, refinansowanie, przedłużenie terminu spłaty, programy lojalnościowe, rabaty itp. – wszystko to przyciąga klientów. Przygotowaliśmy dla ciebie 5 firm, w których możesz złożyć wniosek.

LendoOn – od 100 zł do 6 000 zł na okres od 5 do 45 dni

Extraportfel - od 100 zł do 6 000 zł na okres od 5 do 45 dni

Minipożyczka – od 500 zł do 5 000 zł na okres 7, 14 ,21 lub 30 dni

Szybka Gotówka – od 100 zł do 10 000 zł na okres 1do 65 dni

Wandoo – od 300 zł do 15 000 zł na okres 10 do 30 dni

Pożyczki przez Internet to bardzo wygodne rozwiązanie. Są szybkie, wniosek możesz złożyć wtedy, kiedy tobie pasuje oraz – co najważniejsze – wielu pożyczkodawców nie wymaga żadnych zaświadczeń! Pamiętaj jednak, aby zawsze korzystać ze sprawdzonych źródeł finansowania!

5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o