udzielanie pożyczki pod zastaw mieszkania

Pożyczka pod zastaw mieszkania. Czy to dobre rozwiązanie?

Znalazłeś się w dołku finansowym i szybko potrzebujesz pieniędzy? Pożyczka pod zastaw mieszkania mogłaby wydawać się odpowiedzią na twoje potrzeby. Zanim jednak zaryzykujesz, sprawdź, z jakim ryzykiem wiąże się podpisanie takiej umowy.

Zastawienie mieszkania w zamian za uzyskanie pożyczki to naprawdę szybka gotówka; pożyczkodawcy bardzo chętnie podpiszą z tobą umowę, która da im możliwość zajęcia twojej nieruchomości. Wystarczy spotkać się z przedstawicielem firmy oferującej takie rozwiązania. Warto jednak, abyś był świadomy, czym grozi pożyczanie pod zastaw nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw mieszkania – co to właściwie jest?

Na rynku finansowym znajdziesz wiele produktów pożyczkowych; jednym z wyróżniających się jest możliwość zastawienia mieszkania celem uzyskania pożyczki. Właściciel nieruchomości – mieszkania, domu, biura/ biurowca, działki czy terenów rolnych może ustanowić hipotekę w księdze wieczystej i dostać pożyczkę o wartości do 80% ceny nieruchomości.

Wymagania do ustanowienia hipoteki

Przy załatwianiu pożyczki pod zastaw mieszkania pożyczkobiorca będzie musiał spełnić wiele formalności. Firmy pożyczkowe wymagają przedstawienia dokumentów potwierdzających prawo własności danej nieruchomości; zazwyczaj proszą o:

 • odpisy z ksiąg wieczystych danej nieruchomości,
 • akty notarialne potwierdzające zakup nieruchomości,
 • akty darowizny,
 • wypisy z rejestru gruntów,
 • wyceny nieruchomości sporządzone przez rzeczoznawcę majątkowego,
 • zdjęcia zastawianej nieruchomości,
 • zaświadczenie, że czynsz jest uregulowany.

Oprócz dokumentów skupiających się na nieruchomości, pożyczkobiorca musi również potwierdzić swoją zdolność kredytową. Obejmują go zatem standardowe procedury oceny sytuacji finansowej, czyli przedstawienie zaświadczeń o dochodach, informacji kontaktowych oraz potwierdzenie tożsamości.

Instytucja finansowa, w której klient aplikuje o pożyczkę ma obowiązek weryfikacji w bazach gospodarczych historii kredytowej. Jeśli historia klienta wskaże zaległości lub inne nieprawidłowości, klient nie otrzyma pożyczki.

Wady i zalety ustanowienia hipoteki

Pożyczka pod zastaw mieszkania ma wiele wad, ma jednak także swoje zalety. Poniżej znajdziesz kilka plusów i minusów korzystania z tego rozwiązania.

Zalety pożyczki pod zastaw mieszkania

 1. Stosunkowo szybka pożyczka na wysoką kwotę – jak już wcześniej powiedzieliśmy, pożyczkobiorca może liczyć na pożyczkę sięgającą nawet 80% ceny nieruchomości. Firmy pożyczkowe chętnie i szybko podejmą współpracę z taką osobą
 2. Pożyczka na dowolny cel – pożyczkodawca nie ogranicza w tej materii pożyczkobiorcy; pieniądze możesz przeznaczyć na co tylko chcesz
 3. Korzystne oprocentowanie – pożyczka pod zastaw mieszkania nie jest tak droga jak zwykła pożyczka gotówkowa; oprocentowanie najkorzystniejszego kredytu gotówkowego to 9,66%, a pożyczki na hipotekę około 5%

Wady pożyczki pod zastaw mieszkania

 1. To nie jest bezpieczne rozwiązanie – pożyczkodawcy chętnie podejmują współpracę z właścicielami nieruchomości, ponieważ to dla nich realna szansa na łatwe przejęcie lokalu lub ziemi
 2. Mnóstwo formalności – nie jest to na rękę ani pożyczkobiorcom, ani pożyczkodawcom, ale wymogi prawne muszą być spełnione. Strony umowy muszą wykazać, że pożyczka jest udzielana we właściwych okolicznościach finansowych; innymi słowy, że klienta stać na wzięcie na siebie takiego zobowiązania
 3. Skomplikowane zapisy w umowach – w przypadku pożyczki gotówkowej zapisy umowy są proste i czytelne; inaczej jest jednak przy pożyczce pod zastaw mieszkania. Ta umowa jest znacznie dłuższa i znacznie bardziej skomplikowana. Brak zrozumienia ustanawianych warunków, np. jaki jest sposób spłaty zobowiązania, może skutkować nakładaniem odsetek lub – w konsekwencji – utratą prawa własności zastawionej nieruchomości.

Podsumowując, pożyczka pod zastaw mieszkania to nie jest bezpieczny produkt finansowy. Pomimo zalet takich jak korzystne oprocentowanie czy wysoka kwota pożyczki, odradzamy korzystania z tego rozwiązania. Konsekwencje dla pożyczkobiorcy mogą być opłakane w skutkach – utraci nieruchomość i zostanie z długami.

5 (100%) 2 głosów

3
Dodaj komentarz

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zkl lop LOP LPO KKK

Jose Luis Luis, udzielamy pożyczek gotówkowych od 5000 € do 50000 €, a także finansujemy projekty od 50000 € do 300 000 € według rocznej stopy 2% dla każdej osoby lub firmy potrzebującej pożyczki. pieniądze na zaspokojenie niektórych z ich potrzeb.
Jeśli potrzebujesz pomocy, powiedz nam, ile potrzebujesz i żądany okres spłaty. Szybki kredyt i niekończący się stres związany z płatnościami.
  napisz do nas na joseluisloans@aol.com) (joseluisloans@gmail.com)} lub
{WhatsApp: +13075431042}.

zkl lop LOP LPO KKK

Oferta pożyczki Jose Luis Tel: +13075431042 {joseluisloans@aol.com} (joseluisloans@gmail.com) Cześć panie i panowie, czy macie pilną potrzebę osobistego pożyczka lub pożyczka komercyjna lub pożyczka na rozpoczęcie projektu lub na zakup domu lub samochód, czy potrzebujesz pożyczki na jakikolwiek cel? Jeśli tak, zrobiłbym to zalecamy skontaktowanie się z pożyczkami Jose Luis przez e-mail: joseluisloans@aol.com) (joseluisloans@gmail.com)} lub {WhatsApp: +13075431042}. Pożyczki Jose luis przeznaczone na pomoc popraw swój długoterminowy sukces finansowy. Nasze niestandardowe programy to zaprojektowany, aby pomóc w rozwoju, ochronie i zachowaniu twojego bogactwa poprzez zapewnienie spersonalizowana obsługa i wiedza specjalistyczna. Powód, dla którego musisz się skontaktować Pożyczki Jose Luis; – Zastosuj w… Czytaj więcej »

angela gonzalez

Witam Pana / Pani Przedstawiam się, że to Mandame, Angela Gonzalez, w ofertach pożyczek między osobami indywidualnymi jest za dużo oszustwa. Ja odwiedziłem stronę ogłoszenia pożyczki między osobą poważną na całym świecie i znałem budzącego grozę pana, pana Iwaniuka Dariusza, który pomaga ludziom, udzielając im pożyczek i który udzielił mi pożyczka w wysokości 8 000, którą muszę spłacić w ciągu 4 lat z bardzo niskim odsetkiem od niego, 3% przez cały okres kredytowania i tam otrzymałem pieniądze bez protokołu. Potrzebujesz kredytu osobistego, bank odmawia udzielenia ci pożyczki, jesteś w dowolnym kraju na świecie, do którego możesz się zwrócić i będziesz… Czytaj więcej »