Pożyczki pod zastaw samochodu – alternatywa dla chwilówek?

Jeśli posiadasz własny samochód, możesz pożyczać gotówkę jeszcze łatwiej niż dotychczas. Jak to możliwe? Na rynku pozabankowym pojawiły się firmy oferujące pożyczkę zabezpieczoną twoimi czterema kółkami, czyli tzw. pożyczki pod zastaw samochodu. Sprawdź, czy opłaca się z nich skorzystać.

Firmy pozabankowe udzielają pożyczek w oparciu o ocenę zdolności kredytowej klienta. Zasadniczo, aby pożyczyć pieniądze w takiej instytucji, nie potrzebujesz więc żadnych zastawów czy poręczeń osób trzecich. Jednak często właśnie z tego względu kwoty chwilówek nie są zbyt wysokie. A co z osobami, które potrzebują większego zastrzyku gotówki? Jeżeli tylko mają samochód, mogą liczyć na specjalną ofertę pożyczki pozabankowej.

Na czym polega pożyczka pod zastaw samochodu?

Najprościej mówiąc, jest to układ pomiędzy tobą a daną firmą pożyczkową, który polega na tym, że pożyczkodawca pożycza ci określoną kwotę gotówki, a jeśli nie oddasz jej potem na czas, ma prawo w zamian za to przywłaszczyć twój samochód.

W sieci istnieje już kilka platform udzielających pożyczek pod zastaw samochodu (np. Motopożyczka). Wnioskowanie o tego typu produkt wygląda niemal identycznie jak w przypadku chwilówek. Najpierw trzeba wybrać pożyczkodawcę, a następnie wypełnić online formularz rejestracyjny. Wniosek o pożyczkę spisywany jest w asyście konsultanta firmy. Następnie trafia on do rozpatrzenia. Jeśli decyzja będzie pozytywna, pożyczkodawca prześle ci do podpisu stosowne dokumenty.

Weź pożyczkę w Mogo

Jak wziąć pożyczkę pod zastaw samochodu?

Aby skorzystać z tego produktu trzeba spełnić następujące warunki:

  • posiadać samochód w odpowiednim wieku (zwykle nie może być starszy niż 8-10 lat),
  • być jedynym właścicielem danego pojazdu,
  • posiadać ważny przegląd techniczny samochodu i ubezpieczenie OC (niektóre firmy wymagają także AC),
  • legitymować się ważnym dowodem osobistym.

Jeżeli spełniasz te wymagania, możesz złożyć wniosek o pożyczkę pod zastaw samochodu. Zanim dostaniesz jakiekolwiek pieniądze, konieczne będzie podpisanie umowy pożyczki, a także dokumentu przywłaszczenia samochodu przez firmę pożyczkową. Od pożyczkodawcy otrzymasz także upoważnienie do dopisania go jako współwłaściciela samochodu w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu.

Z dokumentem przywłaszczenia oraz upoważnieniem od pożyczkodawcy udajesz się do właściwego urzędu komunikacji i składasz wniosek o dopisanie firmy pożyczkowej (jako współwłaściciela) do wspomnianych wyżej dokumentów. Masz na to siedem dni od momentu zawarcia umowy pożyczki.

Na podstawie umowy pożyczki, firma pozabankowa staje się właścicielem twojego auta w 51%. Jednocześnie dokument ten gwarantuje, że po spłaceniu zaciągniętego zobowiązania pożyczkodawca przeniesie całość własności pojazdu z powrotem na ciebie.

Kiedy dopełnisz już wszystkich powyższych formalności, będziesz musiał przesłać pożyczkodawcy skan nowego dowodu rejestracyjnego twojego pojazdu, a także zdjęcia samochodu (z uwzględnieniem fotografii silnika z numerem VIN czy szyby z widoczną naklejką rejestracyjną). Pożyczkodawca musi mieć bowiem pewność, że w razie niedotrzymania przez ciebie warunków umowy, będzie mógł zaspokoić swoje roszczenia twoim pojazdem.

Weź pożyczkę w Motopożyczka

Spłata pożyczki pod zastaw samochodu

samochód pod zastaw

Gdy zwrócisz pożyczone pieniądze, firma udzielająca pożyczki pod zastaw samochodu prześle ci oświadczenie o zwolnieniu z zabezpieczenia. Z dokumentem tym ponownie musisz udać się do twojego wydziału komunikacji, gdzie całkowita własność samochodu zostanie z powrotem przeniesiona na twoje nazwisko.

A jeśli z jakichś powodów nie spłacisz pożyczki na czas? W takim wypadku firma pozabankowa ma prawo całkowicie przejąć twój samochód.

Przeczytaj więcej o pożyczkach na oświadczenie.

Pożyczki pod zastaw samochodu - kilka słów o kosztach

Korzystając z tego typu produktu zapewne spodziewasz się, że otrzymasz pożyczkę w wysokości wartości twojego pojazdu. Niestety, pożyczkodawcy zwykle nie chcą pożyczać więcej niż 80% wartości samochodu wziętego pod zastaw. Co więcej, takie pożyczki potrafią być nawet o kilkaset złotych droższe niż np. tradycyjne pożyczki ratalne. Zanim więc skorzystasz z produktów tego typu, zerknij do rankingu pożyczek ratalnych i sprawdź, czy nie znajdziesz potrzebnej ci kwoty w nieco niższej cenie.

Zobacz ranking pożyczek ratalnych

Pożyczki pod zastaw samochodu - wady i zalety

Jak każda pożyczka, także i ta pod zastaw samochodu ma swoje wady i zalety. Postanowiliśmy więc wskazać trzy najważniejsze cechy tego produktu - zarówno te dobre, jak i te nieco słabsze.

Zalety pożyczek pod zastaw samochodu

  • możliwość pożyczenie dużej gotówki (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych)
  • brak konieczności posiadania stałych dochodów (jedynym zabezpieczeniem pożyczki jest samochód)
  • szybka decyzja pożyczkowa

Wady pożyczek pod zastaw samochodu

  • dużo formalności związanych z przerejestrowaniem samochodu (zarówno przed wzięciem pożyczki, jak i po jej spłacie)
  • utrata pojazdu w przypadku niespłacenia długu
  • wysokie koszty tego typu pożyczki

Podsumowując

Wady pożyczek pod zastaw samochodu są niewątpliwie są spore. Dlatego z takich produktów warto skorzystać dopiero wtedy, gdy inne firmy pozabankowe odmówiły ci wsparcia finansowego. Pamiętaj, że w razie trudności finansowych firma nie tylko zabierze ci samochód, ale wystawi go na sprzedaż. Jeżeli jednak ze sprzedaży pojazdu nie uzyska wystarczających środków na pokrycie twojego długu, po resztę i tak zgłosi się do ciebie. Miej to na uwadze, wybierając kwotę potrzebnej ci pożyczki.

4 (80.87%) 23 głosów
Katarzyna Gaweł

32
Dodaj komentarz

32 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamiśka

Pożyczka pod zastaw samochodu dzisiaj to całkiem co innego niż kiedyś. Dawniej trzeba było notarialnie przepisywać auto na pożyczkodawce, a dzisiaj jedna wizyta w wydziale komunikacji i wpis do karty pojazdu. Nie ma żadnego problemu z wypisaniem po spłaceniu kredytu.

Paweł

Dostałem pożyczkę w Motopożyczka pod zastaw auta, decyzja była tego samego dnia. Koszty, no cóż jak u prywatnego pożyczkodawcy. Większe ryzyko, więcej trzeba zapłacić. Nie ma co narzekać, jak dla mnie firma w porządku!

fares_87

Mi pożyczka pod zastaw samochodu wydaje się bardzo droga RRSO na poziomie 60% w skali roku. Dużo formalności w urzędzie trzeba zrobić wpis w dowodzie rejestracyjnym auta. Za czym idzie jest bardzo mało oddziałów. Trzeba tracić czas na dojazd.

smelly776

I mnie dopadło, czasami człowiek jest bez wyjścia, potrzebowałam trochę gotówki. Kolega doradził mi firmę Mogo z pożyczką pod zastaw samochodu. Fajnie, bo mają długi okres kredytowania. Szybko załatwiłam formalności, pożyczka przyznana i to na całkiem dobrych warunkach, polecam.

atif

Jest to jakiś pomysł – pożyczka pod zastaw auta w Motopożyczka. Firma rzetelna, dość szybko pozałatwiałem wszystkie formalności i pieniądze mam już na koncie.

Linda86

Jakoś nigdy nie korzystałem z pożyczek pod zastaw samochodu ale słyszałem kiedyś coś o firmie Motopożyczka. Ogólne opinie mają ok. Ale i tak pewnie trzeba się umówić z przedstawicielem, żeby dowiedzieć się, ile można pożyczyć pod konkretny samochód.

Donald

Długo szukałem kredytu po bankach a firmy z pożyczkami zawsze dają mało. Kumpel mi polecił Motopożyczkę. Okazał się, że firma udziela pożyczki od zastaw auta. Byłem zadowolony, że mogli mi udzielić. Polecam!!!

Ronaldoi28

Ja przy takim kredycie dokładnie zapoznałbym się z umową, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z parabankiem. W niektórych przypadkach może się okazać, że zostaniemy bez samochodu i z długiem, którego wysokość znacznie przekracza kwotę pożyczki i wartość utraconego auta.

Mirkoo32

Nie polecam firmy MotoPożyczka! Chciałem spłacić swoje zobowiązanie po 9 ratach doliczyli tyle prowizji i kosztów że brak słów nawet nie spełniają warunków umowy którą podpisujesz, lichwa i oszustwo w jednym !!!

Miłosz

Nie są moimi faworytami, ale jeśli chodzi w grę wchodzi szybka pożyczka pod zastaw samochodu to są numerem jeden. Od razu po akceptacji wniosku pieniądze były tego samego dnia.

PiotrOw

Dostałem pożyczkę pod zastaw auta w Mogo, decyzja była tego samego dnia. Więc na szybkość działania nie można narzekać ale jednak koszty. No ale cóż jak u prywatnego pożyczkodawcy. Większe ryzyko, więc i więcej trzeba zapłacić. Nie ma co narzekać, śmiało mogę polecić. 🙂

Żancia

Słyszałam tylko o Moto pożyczka znajomy tam brał pożyczkę pod zastaw. Mowił, że to całkiem dobra firma. Ale osobiście nie korzystałam i nie wiem dokładnie jak to wygląda.

Wera

Ja jeszcze nie miałam okazji korzystać z takiej pożyczki. A czy dużo osób jest takich co zastawią samochód? Wydaje mi sie, że trafiają sie takie osoby. Bo jak ludziom potrzebne są pieniądze i juz nie maja innego wyjścia to ostatecznością jest własnie na przykład zastawianie samochodu lub innych rzeczy. Chociaż jesli chodzi o mnie to nie uważam , że to jest dobre rozwiązanie no ale czasem nie ma wyjścia. Zastanawiałam sie własnie czy nie skorzystać z takiej pożyczki pod zastaw.

Choinka44

Ekspertem nie jestem. Nie rozumiem po co brać kredyt pod zastaw samochodu i a póżniej może być problem ze spłacaniem. Nie lepiej sprzedać ten samochód i uzyskaną kasę w części przeznaczyć na swoje wydatki.

ArletaWaaa

Jak dla mnie to super!!! bardzo mi sie podoba możliwość wzięcia pożyczki pod zastaw auta, nie musze sie meczyc ze zdobywaniem np papierów z pracy. Na pewno kiedyś skorzystam jeszcze z Mogo. 🙂

Madzia

Moto pożyczka to bardzo wiarygodna firma, nie miałam żadnych problemów z wzięciem pożyczki pod zastaw mojego samochodu. Długo czekałam na decyzję, ale wszystko szło po dobrej myśli i be problemów. Kontakt z obsługa również jest bardzo ułatwiony. Bardzo polecam tę firmę.

Maniek

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że takie chwilówki pod zastaw samochodu udzielane są rzadko. Bo każdy raczej boi się, że straci auto.

Szysza

Z tego co wiem to pożyczki pod zastaw auta w Motopożyczka do tanich nie należą, jednak ich przyznawalność jest bardzo wysoka. I zakres kwot jakie można uzyskać jest bardzo wysoki.

Antek

Motopożyczka to w końcu firma, która pożycza konkretne pieniądze i na długi okres kredytowania. Dzięki nim w końcu mogłem spełnić swoje marzenia 🙂

Ewka

Niedawno dostałam chwilówkę w Mogo pod zastaw samochodu. Nie ufałam trochę tego typu sięgania po gotówkę ale muszę przyznać, że nie żałuje. Mogę śmiało polecić osobom niezdecydowanym.

Lucek

Zastanawia mnie jedna kwestia… czy taka pożyczka pod zastaw jest bezpieczna. Nie wiem czy dużo osób się decyduje ale moim zdaniem to strach trochę oddać auto za marne grosze.

Bartek

Nie polecam Mogo!!! Chcieli okraść mnie z samochodu i przez to musiałem latać po sądach i wydawać jeszcze więcej pieniędzy na rozprawy przez tych oszustów. Nigdy więcej !!!

ŁUki

Podoba mi się. Fajnie, że wystarczy tylko okazać dokument tożsamości, dowód rejestracyjny pojazdu oraz ważne ubezpieczenie OC. Pieniadze znalazły się szybko u mnie. Polecam.

Wolf

Omijać i to szerokim łukiem Motopożyczkę. Lichwa to mało powiedziane. Złodziejska firma. !!!

Foxe

Ja jednak nie jestem przekonany do Motopożyczki. Nic dziwnego, że opinie na temat tego kredytu pod zastaw samochodu są sprzeczne, skoro tak dużo ściągają ze swoich klientów i ich oszukują, czego sam doświadczyłem.

Kathr

Nie miałam okazji pożyczać w ten sposób. I mam nadzieje, że nie będe miała okazji, bo powiem szczerze, że ja to bym się troche obawiała zostawić swoje auto pod zastaw. Nigdy nic nie wiadomo kiedy noga się powinie a pieniądze zawsze mogę pożyczyć od rodziny bez procentu.

Kork

Bardzo długo szukałem kredytu po bankach anie niestety nic z tego. Całe szczęście, że pokazała mi się reklama Mogo. Wszedłem na ich stronę i umówiłem się na kontakt. Po pierwszej rozmowie przyznano mi pożyczkę pod zastaw.

Johnot

Jak ubiegałem się o chwilówkę to nic z tego bo nie miałem zdolności finansowej. A pożyczkę pod zastaw dostałem bez problemów. A po spłacie auto było już tylko moje. Polecam !

Justinka

Niedawno potrzebowałam dużej sumy pieniędzy. Oferowane pożyczki były zbyt małe. Udało mi się skontaktować z doradcą w Mogo. ZAproponowali mi 80% wartości samochodu wziętego pod zastaw. Jak tu się nie skusić 🙂

Domiśka

Szkoda auta. Bo jak nie spłacisz to stracisz dobytek życia !!! A wiadomo, że łatwo jest wpaść w spiralę zadłużeń. Nie chce mieć do czynienia z takimi źródłami finansowania. Może dla innych jest to wyjście ale każdy ma swoje prawo a to tylko moje zdanie.

Pamela Rosa Flores

Witam, jestem Pamela Rosa Flores, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Czy masz długi? Czy masz zły kredyt? Czy zostałeś odrzucony przez bank, jeśli potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie własnej inwestycji biznesowej? Udzielam pożyczki na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i pożyczek na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com

Aga34

W Szybkiej Gotówce nie musicie niczego zastawiać, udzielają pożyczek na dowód, wystarczy złożyć wniosek online.