Pożyczki z gwarantem. Jak zabezpieczyć spłatę zobowiązania?

Firmy pozabankowe wymagają dodatkowych zabezpieczeń, kiedy klient nie może pochwalić się wystarczającą zdolnością kredytową. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest poręczenie udzielone przez osobę trzecią. Sprawdźmy więc, jakie są warunki pożyczki z gwarantem i gdzie szukać takich rozwiązań.

Poręczenie pożyczki kojarzy się głównie z bankami i stosowanymi przez te instytucje formami zabezpieczeń kredytu. Aktualnie z rozwiązania tego korzystają także firmy pozabankowe, jednak w ich przypadku usługa ta kryje się pod nazwą “pożyczek z gwarantem”.

Pożyczki z gwarantem - co to takiego?

Zanim firma pozabankowa zdecyduje się udzielić wsparcia finansowego klientowi, musi sprawdzić jego zdolność oraz wiarygodność kredytową. Aktualna sytuacja finansowa, czy trudności w spłacie innych zobowiązań, niejednokrotnie są główną przeszkodą w zdobyciu zastrzyku gotówki.

Pożyczkodawca nie może bowiem pożyczyć pieniędzy komuś, kto nie dysponuje odpowiednimi środkami na spłatę długu, bądź posiada nieuregulowane zaległości finansowe. Działanie tego typu zaszkodziłoby tylko jego interesom.

Nieco inaczej będzie jednak wyglądała sytuacja takiego klienta, jeśli przedstawi on dodatkowe zabezpieczenie na wypadek problemów ze spłatą pożyczki. Takim zabezpieczeniem może być właśnie gwarancja (poręczenie) osoby trzeciej, która zobowiąże się spłacić powstały dług w momencie, gdy pożyczkobiorca sam przestanie wywiązywać się z tego obowiązku.

Poręczyciel posiadający odpowiednią zdolność kredytową jest zatem dla pożyczkodawcy gwarancją odzyskania udzielonej pożyczki. Tym samym, pożyczkobiorca może uzyskać potrzebne wsparcie finansowe nawet wtedy, gdy jego zdolność kredytowa nie należy do najlepszych.

Pożyczka z gwarantem - wybór zabezpieczenia

Wybierając pożyczki z gwarantem, możemy sami zaproponować poręczyciela bądź poprosić pożyczkodawcę, aby wybrał go w naszym imieniu.

1.Jeśli o wyborze gwaranta chcemy zdecydować samodzielnie (gwarant indywidualny), powinniśmy dostarczyć do pożyczkodawcy odpowiednią umowę podpisaną przez osobę będącą naszym poręczycielem - wzór takiego dokumentu znajdziemy zwykle na stronie firmy pożyczkowej.
  • Aby wspomniane poręczenie było ważne, umowa gwarancji musi zostać sporządzona w obecności notariusza oraz - w zależności od firmy pozabankowej - dodatkowych świadków. Dopiero dokument spełniający te wymagania otwiera nam szansę na zaciągnięcie pożyczki.

2. Decydując się na gwaranta wskazanego przez pożyczkodawcę, czeka nas zdecydowanie mniej zachodu.

  • W tym przypadku to firma pozabankowa dopełnia bowiem wszystkich formalności związanych z umową gwarancji i sama poszukuje odpowiedniego dla nas poręczyciela. Niestety, takie “wyręczanie” ma jednak swoją cenę. Wybierając tzw. gwaranta instytucjonalnego musimy zatem liczyć się z dodatkowymi kosztami pożyczki.

Gdzie szukać pożyczki z gwarantem?

Aktualnie pożyczkę z gwarantem oferują następujące firmy:

Przykładowa oferta pożyczki dla nowego klienta
 

rapida

Pożyczasz
5000.00
Okres
24 mies
Koszt
4 495,82
Rata
395.67
RRSO: 99,54%
Maksymalne parametry pożyczki
25000.00
60 mies.
59777.97
2953.59
RRSO: 97.30%

Dodatkowe informacje

Dane kontaktowe

E-mail:

cze...Pokaż dane

Telefon kontaktowy:

222...Pokaż dane

Godziny pracy:

pon. - pt.: 09:00 - 17:00

Szczegóły pożyczki

Wiek pożyczkobiorcy: od 18 lat do 75 lat

Okres pożyczki: od 12 do 60 miesięcy

Zakres pożyczki: od 2 500 zł do 25 000 zł

Przelew środków: pieniądze zostaną wypłacone na konto w ciągu 48 godzin.

Konta bankowe pożyczkodawcy:

Santander Bank Polska

Bazy sprawdzane przez firmę:

BIK

Wymagane do złożenia wniosku:

- dowód osobisty (informacje z tego dokumentu należy podać we wniosku pożyczkowym),
- skan dowodu osobistego (należy przesłać go do pożyczkodawcy),
- konto bankowe, którego jesteś jedynym właścicielem (niezbędne do potwierdzenia tożsamości i/lub wypłaty pożyczki)
- adres email,
- telefon komórkowy,
- wyciąg z konta bankowego (w celu potwierdzenia regularności otrzymywanych przez Ciebie lub gwaranta dochodów),
- polskie obywatelstwo lub karta stałego pobytu na terenie Polski,
- adres zamieszkania na terenie PL,
- warunkiem udzielenia pożyczki jest posiadanie poręczyciela.

W przypadku marki Ferratum poręczenie będzie wymagane dopiero w przypadku przedłużenia terminu spłaty.

Pożyczka z gwarantem - czy to jest bezpieczne?

Pożyczka z gwarantem może być dla wielu osób ostatnią deską ratunku. Zwykle nie łatwo jednak znaleźć kogoś, kto zgodzi się udzielić nam takiego poręczenia. Rozwiązaniem tego problemu może być co prawda gwarant oferowany przez pożyczkodawcę, jednak usługa ta zwiększy ostateczne koszty naszej pożyczki.

Przed podpisaniem umowy warto więc zastanowić się, czy na pewno będziemy w stanie spłacić takie zobowiązanie i wybierając pożyczkę z gwarantem nie narobimy sobie jedynie dodatkowych problemów.(kg)

5 (100%) 1 głosów
Katarzyna Gaweł

3
Dodaj komentarz

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Linda Mark

JAK UZYSKAŁEM MÓJ POŻYCZKĘ Z TEJ WIELKIEJ FIRMY Witajcie moi drodzy ludzie, jestem Linda McDonald, obecnie mieszkająca w Austin Texas w USA. W tej chwili jestem wdową z trójką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w kwietniu 2018 r. I musiałem refinansować i opłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z sukcesem, a większość banków odmówiła mi kredytu, nie daj się zwieść tym oszustom, którzy nazywają ich pożyczkodawcami, wszyscy są oszustwem, chcą tylko twojego pieniądze i dobrze ich nie słyszysz, oni zrobili mi to dwa razy, zanim spotkałem pana Davida Wilsona,… Czytaj więcej »

Lisa Becker

Witam Panie i Panowie. Witamy w NoviCap Financial Service Provider. Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb. NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com || O NOVICAP NoviCap, założona w 2015 roku, jest jednym z największych rynków pożyczek… Czytaj więcej »

pożyczka z ANNA CHROMA

Czesc przyjaciele
Nazywam sie TERESA ZAJAK
Jesli potrzebujesz pilnego kredytu
Zaprosilem cie do skontaktowania sie z ANNA CHROMA
I nie bedziesz rozczarowany
To tylko sugestia
Mam pozyczke w wysokosci 130 000 Zl
dzieki temu wspanialemu czlowiekowi
Aby uzyskac wiecej informacji
Odpowiedz mi krótka wiadomoscia
Lub skontaktuj sie ze swoim pozyczkodawca
annachroma1949@gmail.com
skontaktuj sie z moim adresem e-mail:
teresazajac133@gmail.com
Autorzy ANNA CHROMA
Bedziesz mial rozwiazania dla wszystkich swoich problemów
Potwierdzam to
Jesli nie potrzebujesz pozyczki
Wiec poinformuj swoja rodzine i przyjaciól

dziekuj