polskie banknoty

Refinansowanie pożyczki – jak to zrobić?

O konieczności spłaty pożyczki w terminie mówi się wiele. Co jednak w przypadku, gdy mimo szczerych chęci nie uda nam się zwrócić pieniędzy na czas? W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia: albo przedłużymy pożyczkę albo skorzystamy z opcji refinansowania.

Zanim weszły w życie postanowienia ustawy antylichwiarskiej, przedłużenie spłaty pożyczek było powszechną praktyką firm pozabankowych. Ze względu na wprowadzony wspomnianym dokumentem limit kosztów, część instytucji całkowicie zrezygnowało z tej usługi. Obecnie, przedłużenie dostępne jest jedynie u nielicznych pożyczkodawców.

Aby jednak nie zamykać nieterminowym klientom drogi ewakuacyjnej, wiele firm pozabankowych zdecydowało się zamienić opcję przedłużenia na usługę refinansowania pożyczki. A na czym dokładnie polega to rozwiązanie? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Refinansowanie pożyczki od kuchni

Refinansowanie pożyczki to rozwiązanie polegające na zaciągnięciu nowego zobowiązania z przeznaczeniem na spłatę dotychczasowego długu. Innymi słowy, jeśli nie jesteś w stanie oddać pożyczki na czas, zaciągasz kolejną w innej firmie a otrzymane z tego tytułu pieniądze przeznaczasz na uregulowanie należności wobec pierwszego pożyczkodawcy.

W przypadku tej usługi, pieniędzy z refinansowania nie otrzymujesz jednak do ręki. Jeśli twój pożyczkodawca proponuje takie rozwiązanie, zapewne współpracuje z inną firmą pożyczkową, która wspomnianego refinansowania udziela.

Firmy te regulują zatem twój dług między sobą. Wobec pierwszego pożyczkodawcy twoje zadłużenie zostaje więc spłacone, a cały pożyczony kapitał wraz z opłatami będziesz od tej chwili winien firmie numer dwa. Oczywiście, dodatkowo będziesz musiał także pokryć koszty refinansowania.

Aby skorzystać z usługi refinansowania wystarczy zalogować się na swój profil na stronie pożyczkodawcy i tam znaleźć odpowiednią zakładkę albo po prostu zadzwonić na infolinię danej firmy podając swoje imię i nazwisko oraz numer umowy. Szczegółowe zasady co do kosztów refinansowania, dopuszczalnych terminów czy też powtarzalności tej usługi zależne są od wybranego pożyczkodawcy i instytucji współpracującej z nim w zakresie refinansowania.

Zanim więc złożysz wniosek o pożyczkę koniecznie sprawdź politykę danej firmy pozabankowej. Informacje dotyczące refinansowania znajdziesz też w szczegółach każdej z ofert prezentowanej na stronie głównej naszego serwisu.

Refinansowanie w innej wersji

A jeśli twój pożyczkodawca nie daje możliwości skorzystania z refinansowania? Spokojnie - taka sytuacja wcale nie oznacza, że jesteś na straconej pozycji. Wiele firm pozabankowych posiada w swojej ofercie osobny produkt jakim jest pożyczka refinansująca. Biorąc taką pożyczkę otrzymujesz pieniądze właśnie z przeznaczeniem na uregulowanie dotychczasowych długów. Jeśli więc masz pożyczkę, której nie jesteś w stanie spłacić w terminie, zerknij do naszego rankingu i zobacz jaka inna firma może udzielić ci wsparcia refinansowego właśnie na ten cel.

Zobacz ranking darmowych pożyczek

Podsumowując

Znając definicje refinansowania trudno nie odnieść wrażenia, że jest to po prostu inna nazwa zjawiska znanego powszechnie jako rolowanie długu. Korzystając z tego rozwiązania musimy zatem być bardzo ostrożni. O ile pojedyncze refinansowania pożyczki mogą zdarzyć się każdemu, każde kolejne powinno być dla sygnałem ostrzegawczym. Zamiast ponownie płacić za zmianę terminu spłaty, możemy próbować np. rozłożyć spłatę pożyczki na raty. Takie rozwiązanie często szybciej pozwoli nam pozbyć się długu, a przede wszystkim zawróci nas z drogi prowadzącej wprost do spirali zadłużenia. Warto zatem rozważyć także i tę możliwość.(kg)

5 (100%) 4 głosów
Katarzyna Gaweł

4
Dodaj komentarz

4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna Weichhaus

Witam, jestem Anna Weichhaus, prawowity i niezawodny pożyczkodawca. Czy masz długi? Czy masz zły kredyt? Czy zostałeś odrzucony przez bank, jeśli potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie własnej inwestycji biznesowej? Udzielam pożyczki na jasnych i łatwych do zrozumienia warunkach z oprocentowaniem 2%. Udzielam pożyczek biznesowych, osobistych, studenckich, samochodowych i pożyczek na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną teraz: annaweichhaus11@gmail.com

janka

tak macie racje

Marek34

Polecam firmę pożyczkową Szybka Gotówka – mają najlepsze warunki na rynku. Oprócz darmowych chwilówek rozdają po 50 złotych bonusu. Rewelacja. Można sobie zarobić na chwilówce.

josuuer

Popularne i prywatne finansowanie
Cześć!
Szanowni Państwo Jesteśmy strukturą finansowania i kredytu inwestycyjnego, przyznania kredytu w wysokości 5000 EUR 35 milionów EUR dla osób fizycznych i firm Kwalifikują się, ale których nie stać na zwiększenie. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną drogą żaglową. Wyślij e-mail: jeanjosuuer055@gmail.com