mężczyzna szukający pożyczki w internecie

Szybka pożyczka bez zaświadczeń. Co to takiego?

Wiele firm pożyczkowych oferuje produkty finansowe z minimalną ilością formalności. Teoretycznie wystarczy ci dowód osobisty i deklaracja dochodów, aby zaciągnąć zobowiązanie. Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdzamy i wyjaśniamy, czym jest szybka pożyczka bez zaświadczeń.

Chwilówki i pożyczki bez zaświadczeń to produkty finansowe kierowane do osób szukających sposobu na bardzo szybkie pożyczenie pieniędzy. Firmy konstruują swoje oferty tak, aby formalności przy wnioskowaniu o pożyczkę było jak najmniej. Zatem procedury są zatem uproszczone, czas skrócony, a pożyczkodawca mniej wymagający. Jak duży kredyt zaufania dostaje klient?

Szybka pożyczka bez zaświadczeń – jakie warunkach?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń? Pożyczkodawcy różnie definiują swoje wymagania. Najczęstsze z nich to:

 • odpowiedni wiek – najczęstsze minimum to 20 lat,
 • aktualny dowód osobisty lub inny dokument tożsamości,
 • telefon komórkowy, adres e-mail, osobiste konto bankowe,
 • założenie konta u pożyczkodawcy – uzyskanie pożyczki bez zaświadczeń zazwyczaj wymaga rejestracji w serwisie internetowym firmy pożyczkowej; klient podaje tam szczegółowe informacje o sobie,
 • informacja o innych zobowiązaniach finansowych – krótka informacja o wysokości zobowiązań jest niezbędna do oceny możliwości finansowych klienta,
 • przelewy weryfikacyjne – w ten sposób pożyczkodawcy walidują informacje o tożsamości pożyczkobiorców,
 • poręczyciel (choć rzadko).

Aby uzyskać pożyczkę bez zaświadczeń trzeba oczywiście posiadać odpowiednią zdolność kredytową i przejść kontrolę historii finansowej w bazach dłużników. Ponadto, musimy pamiętać, że nowi klienci zwykle mają narzucone limity pożyczkowe i nie otrzymają pełnej kwoty pożyczki dostępnej w ofercie.

Szybka pożyczka bez zaświadczeń nie wymaga natomiast żadnych dokumentów potwierdzających dochód. Wystarczy sama deklaracja co do jego wysokości wraz z podaniem źródła finansowania. Pożyczkodawcy akceptują dochody uzyskiwane z tytułu:

 • umowy o pracę,
 • umowy zlecenie,
 • umowy o dzieło,
 • kontraktu,
 • renty,
 • emerytury i świadczenia przedemerytalnego,
 • działalności gospodarczej,
 • zasiłków socjalnych.

Warto pamiętać, że pożyczkodawcy korzystają z popularnych baz dłużników jak BIK, KRD czy ERIF. Z tego względu lepiej jest podawać rzetelne informacje o zobowiązaniach finansowych. Jeśli bowiem pożyczkodawca podczas weryfikacji danych zawartych we wniosku stwierdzi, że alimenty nie zostały zadeklarowane lub klient ma zaległe rachunki do opłacenia, wniosek może zostać odrzucony.

Szybka pożyczka bez zaświadczeń – gdzie ją dostaniesz?

Gdzie szybko pożyczysz pieniądze bez konieczności dostarczenia zaświadczeń o dochodach? Przygotowaliśmy dla ciebie aż 5 przykładów firm pożyczkowych, w których bez zbędnej zwłoki i formalności uzyskasz pieniądze na realizacje swoich celów.

 1. LendOn – od 100 zł do 6 000 zł na maksymalnie 45 dni
 2. Extraportfel – od 100 zł do 6 000 zł na maksymalnie 45 dni
 3. Minipożyczka – od 500 zł do 5 000 zł na maksymalnie 30 dni
 4. Szybka Gotówka – od 100 zł do 10 000 zł na maksymalnie 60 dni
 5. Filarum – od 100 zł do 5 000 zł na maksymalnie 30 dni

Szybka pożyczka bez zaświadczeń - czy to bezpieczne?

Jeśli masz obawy co do bezpieczeństwa pożyczki, dla której nie musisz przedstawiać zaświadczeń o dochodach, możesz być spokojny. Popularność tego produktu na rynku finansowym dowodzi, że klienci ufają tego typu rozwiązaniom.

Warto wybierać firmy, które przynależą do większych organizacji (np. Związek Firm Pożyczkowych w Polsce) oraz posiadają nagrody czy wyróżnienia. Dlaczego? Ponieważ takie przedsiębiorstwa kierują się branżowym kodeksem etycznym i  są przyjazne klientom podczas całego procesu kredytowego – od złożenia wniosku aż do wygaśnięcia umowy.

Jak widzisz, szybka pożyczka bez zaświadczeń to produkt niemal idealny. Jest udzielana w bardzo krótkim czasie, nie wymaga potwierdzania uzyskiwania dochodów, a warunki są proste do spełnienia. Nic więc dziwnego, że cieszy się ogromną popularnością wśród klientów rynku pozabankowego.

5 (100%) 1 głosów

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o